Ukazał się 26. numer ”Polonia Christiana”!

2012-05-11 00:00:00
Ukazał się 26. numer ”Polonia Christiana”!


Najnowszy numer magazynu porusza sprawy aktualne i ważne dla Polski, Europy i świata. Piszemy o wielce prawdopodobnym rozpadzie unijnego projektu i narastającym wrzeniu wśród społeczeństw Unii Europejskiej. Opisujemy kolejną falę prześladowań chrześcijań w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Nie unikamy tematów niewygodnych, których inne czasopisma nie chcą poruszać.

Wydanie otwiera artykuł Bogusława Bajora pt. „Unia trzeszczy w szwach”. Autor zwraca uwagę, iż przy obecnej skali problemów elity niemieckie w większości nie są gotowe do wzięcia odpowiedzialności za Europę. Przeciwko strefie Schengen już otwarcie występują politycy francuscy i duńscy, natomiast coraz większą kontestację wobec brukselskiej biurokracji wykazuje Wielka Brytania.
 

Tekst Bogusława Bajora można przeczytać na stronach portalu PCh24.pl:

Bogusław Bajor: Unia trzeszczy w szwach

Marcin Jendrzejczak pisze o zgubnych konsekwencjach dla Polski, wynikających z wprowadzanej reformy emerytalnej. Pewne pozostaje jedno: system potrzebuje radykalnych przemian, gdyż w obecnym kształcie posiada zbyt wiele wewnętrznych sprzeczności, by móc zapewnić Polakom w przyszłości godziwe emerytury.
 

Temat główny bieżącego numeru to cesarsko-królewskie dziedzictwo i sentymenty, które wytworzyły się przez stulecia panowania dynastii Habsburgów. Prezentujemy teksty autorstwa Piotra Doerre, Carlosa Eduardo Schaffera, Sławomira Skiby, Grzegorza Kucharczyka, a także wywiad z Piotrem Hapanowiczem, kustoszem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
 

W numerze również, jak zawsze, teksty naszych stałych felietonistów. Grzegorz Braun przygląda się historiografii Żydów w Polsce. Z kolei Jacek Bartyzel pisze o pokusie „tradycjonalistycznego” nihilizmu.
 

Serdecznie zapraszamy na stronę pismo.poloniachristiana.pl,gdzie można zapoznać się z tematyką bieżącego numeru dwumiesięcznika.
 

Czasopismo można zamówić przez internet – w tym celu wystarczy wejść na stronę Księgarni Kontrrewolucji: ksiegarnia.piotrskarga.pl. Za pośrednictwem naszego sklepu istnieje możliwość zamówienia także archiwalnych numerów „Polonia Christiana”.

 

PiotrSkarga.pl.

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.