Senator należąca do rządzącej koalicji tzw. Szerokiego Frontu zapowiedziała ostatnio, że jeśli jej ugrupowanie wygra w najbliższych wyborach, które odbędą się w październiku tego roku partie socjalistyczne wchodzące w skład frontu wprowadzą ustawę legalizującą tzw. „małżeństwa tej samej płci” – informuje portal LifeSiteNews.com.
– Pary homoseksualne powinny mieć takie samo prawo do pobierania się jak heteroseksualiści – stwierdziła senator Margarita Percovich w wywiadzie udzielonym radiu Monte Carlo.
– Prawo do pobrania się lub nie jest opcją, jaką posiadają pary heteroseksualne i taka sama możliwość powinna istnieć dla par homoseksualnych – dodała senator.
Kilka dni temu prezydent Tabare Vazquez, wywodzący się z koalicji Szerokiego Frontu, zniósł zakaz służenia homoseksualistów w armii urugwajskiej mimo ogromnego protestu weteranów. Byli oficerowi obawiają się, że trudno będzie utrzymać dyscyplinę w armii.
Prezydent Vazquez, chociaż nie popiera aborcji (w 2008 r. zawetował ustawę, przygotowaną przez jego partię legalizującą zabijanie nienarodzonych) to jednak sprzyja pederastom, którym zezwolił m.in. na indoktrynację homoseksualną w szkołach.
Kontakty homoseksualne w Urugwaju są legalne od 1934 r. Od 2004 r. homoseksualiści są chronieni przed dyskryminacją ze względu na „orientację seksualną” w miejscu pracy. 19 grudnia 2007 r. parlament urugwajski uchwalił ustawę o związkach partnerskich.
Klub Polonia Christiana w Krakowie zaprasza na spotkanie z ks. prof. Piotrem Roszakiem, które odbędzie się 12 lutego w kawiarni chrześcijańskiej „Pola Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6 w Krakowie (obok Kościoła Misjonarzy Nawrócenia św. Pawła).
W czasach, gdy Wielki Post coraz częściej bywa jedynie tradycją, pojawia się narzędzie, które potrafi obudzić serce i przywrócić sens duchowej drogi. „Wielkopostne wyzwanie” — wyjątkowa zdrapka duchowa — prowadzi każdego dnia do głębszego spotkania z Bogiem, łącząc nowoczesną formę z pięknem katolickiej tradycji. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć ten święty czas naprawdę, a nie tylko symbolicznie.
Twój Anioł Stróż czeka na Ciebie – weź udział w naszej kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną!” i powierz się opiece swojego niezawodnego opiekuna. Odbierz poświęcone przez kapłana obrazki z jego wizerunkiem oraz broszurę z kartą na podziękowania i prośby. Aby wziąć udział w tej ogólnopolskiej akcji zadzwoń do nas pod numer 12 423 44 23 lub wypełnij krótki formularz na stronie www.aniolstroz.org.
Przedstawiciele Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi złożyli wieńce pod pomnikiem oraz przy sarkofagu Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi. Stało się to 2 lutego 2026 rok – w 490. Rocznicę urodzin Kaznodziei Narodu Polskiego. W uroczystości udział wziął ks. prof. Jan Machniak, proboszcz parafii Wszystkich Świętych.
Chrzest, Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie, zawarcie małżeństwa – może w tym roku czeka nas jedna lub więcej z tych uroczystości… Warto dobrze się do nich przygotować i już zawczasu zadbać o odpowiedni upominek, który wręczymy w tym wyjątkowym dniu osobie przyjmującej taki sakrament. Aby otrzymać go od nas wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie www.TradycyjneSakramenty.pl lub zadzwonić pod numer 12 423 44 23.