USA: brutalne gry komputerowe wpływają na agresywność dzieci i młodzieży

2010-03-03 00:00:00

Craig Anderson, profesor psychologii z uniwersytetu stanowego w Iowa stwierdził, po przebadaniu ponad 130 tys. osób na całym świecie, że narażenie na przemoc w grach komputerowych sprawia, iż dzieci i młodzież stają się bardziej agresywne.

Badania zostały opublikowane w marcowym wydaniu „Biuletynu Psychologicznego” Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego. W artykule stwierdzono, że „narażenie na przemoc w grach komputerowych jest czynnikiem ryzyka wpływającym na pojawienie się w większym stopniu myśli i zachowań agresywnych, a także na obniżenie empatii i pro-społecznych zachowań młodzieży”.

– Możemy teraz z całą stanowczością stwierdzić, że niezależnie od metody badań (...), a także bez względu na kultury (Wschodu i Zachodu) poddane analizie, uzyskuje się takie same rezultaty – powiedział na konferencji prasowej prof. Anderson, który kierował zespołem badawczym.

A skutki są takie, że narażenie na przemoc, zawartą w grach komputerowych, zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zachowań agresywnych w perspektywie krótko- i długoterminowej – podkreślił amerykański naukowiec. Dodał, że u osób, które maja kontakt z brutalnymi grami komputerowymi, niezależnie od płci, wieku oraz kultury, w której się wychowują, pojawiają się agresywne myśli i zmniejszają pro-społeczne zachowania.

Badania przeprowadził zespół 8 naukowców, w tym dwóch z Japonii: Akiko Shibuya z uniwersytetu Keio i Nobuko Ihon z uniwersytetu Ochanomizu. Naukowcy analizowali, czy i w jaki sposób brutalne gry komputerowe wpływają na dzieci, młodzież oraz studentów na całym świecie.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.