USA: dzięki akcji TFP odwołano bluźnierczą sztukę

2010-04-07 00:00:00
USA: dzięki akcji TFP odwołano bluźnierczą sztukę

Dzięki akcji protestacyjnej, zainicjowanej przez amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) uniwersytet w Stephenville w stanie Teksas zrezygnował z wystawiania tuż przed świętami wielkanocnymi bluźnierczej „sztuki” „Corpus Christi”. Przedstawienie to ukazuje Pana Jezusa i Apostołów jako homoseksualistów.

Dzień przed terminem planowanego przedstawienia, 26 marca br. władze uniwersytetu wydały oświadczenie, w którym poinformowały, że „sztuka” nie będzie wystawiana. Oświadczenie pojawiło się po ogromnym proteście internetowym zorganizowanym przez Akcję Studencką TFP, do której przyłączyli się licznie studenci, ich rodzice i mieszkańcy miasteczka Stephenville w stanie Teksas. Protestujący wysyłali e-maile na adres uniwersytetu z krótką informacją: „Bluźnierstwo nie jest wolnością słowa. Odwołajcie sztukę”.

Skandaliczne przedstawienie potępił także zastępca gubernatora Teksasu, David Dewhurst, który powiedział, że wolność słowa nie daje nikomu prawa do wykorzystywania funduszy rządowych do przedstawiania aktów, które są moralnie naganne.

Teksańczycy nie zasługują na to, aby ciężko zarobione pieniądze podatników były wykorzystywane do deprecjonowania ich religii – podkreślił oburzony wicegubernator. Skrytykował także władze uczelni, które jako instytucja publiczna, finansowana z pieniędzy podatników, działa w sprzeczności z wszelkimi normami „scholastycznej doskonałości i w ogóle przyzwoitości”.

Młodzi z Akcji Studenckiej TFP dziękują wszystkim, którzy włączyli się do protestu.

Źródło: TFP.org, AS
Niezłomna osobowość, wielki patriotyzm i pełne oddanie Ojczyźnie – tymi słowami można określić postawę rotmistrza Witolda Pileckiego, który czynnie walczył o wolną Polskę w I i II wojnie światowej, w wojnie polsko – bolszewickiej oraz z władzą komunistyczną po 1945 roku. Na dwa spotkania z dr Anną Mandrelą, poświęcone tematowi kształtowania cnót i charakteru na przykładzie Pileckiego, zapraszają Kluby „Polonia Christiana” do Olsztyna i Elbląga.
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.