USA: katolicy popierają związki homoseksualne?

2008-10-21 00:00:00

Ponad dwie trzecie amerykańskich katolików popiera wprowadzenie związków partnerskich lub małżeństw homoseksualnych – wynika z przeprowadzonego niedawno sondażu. Konferencja Biskupów zapowiedziała w piątek wielką kampanię medialną promującą tradycyjne małżeństwa – informuje „Rzeczpospolita”.

Ku zdumieniu hierarchów w kwestii związków homoseksualistów katolicy w USA są bardziej liberalni niż ogół obywateli Stanów Zjednoczonych. Przeciw jakiejkolwiek formie legalizacji związków osób tej samej płci opowiada się 38 proc. ogółu Amerykanów i 32 proc. amerykańskich katolików. „Za” jest 62 proc. ogółu obywateli i 68 proc. katolików, w tym 36 proc. katolików opowiada się za związkami partnerskimi, a 32 proc. popiera wprowadzenie homoseksualnych małżeństw – donosi dziennik.

Zaskakujący wynik sondażu przeprowadzonego przez Maryjny Instytut Opinii Publicznej tłumaczą po części duże różnice poglądów między praktykującymi i niepraktykującymi. Liberalny image katolików jako całości to głównie efekt opinii tych ostatnich. Małżeństwa homo popiera np. 25 proc. praktykujących i aż 46 proc. niepraktykujących – podaje „Rzeczpospolita”.

Amerykańska Konferencja Biskupów Katolickich (USCCB) przeprowadzi wspólnie z Rycerzami Kolumba, katolicką organizacją społeczną w USA, wielką ogólnokrajową kampanię medialną na rzecz obrony tradycyjnego małżeństwa.

Maryjny Instytut Opinii Publicznej poprosił też katolików o opinie w innych drażliwych kwestiach, m.in. aborcji. Wśród ogółu Amerykanów przeważają zwolennicy pro-choice (za wolnym wyborem) – w ten sposób określiło się 50 proc. ankietowanych, podczas gdy 44 proc. zadeklarowało się jako pro-life (za życiem). Wśród katolików opcja pro-life nieznacznie przeważa natomiast nad pro-choice – stosunkiem 48 do 47 procent – informuje „Rzeczpospolita”.

Źródło: „Rzeczpospolita”
– Kult Świętej Rodziny przychodzi w samą porę, aby leczyć rany zadane rodzinom chrześcijańskim przez ducha tego świata – pisał już ponad sto lat temu katolicki misjonarz i nauczyciel ks. Jan Berthier. Ponieważ słowa te nie straciły nic na swojej aktualności, a kryzys rodzin niestety wciąż się pogłębia, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi postanowiło zorganizować kampanię „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.
Każdy ma prawo do życia! W dobie najniższego w historii poziomu dzietności w Polsce, konieczne jest głośne przypomnienie, że każde życie jest bezcenne i wymaga opieki, a samo rodzicielstwo promocji!
Modlitwa za zmarłych jest jednym z najpiękniejszych uczynków miłosierdzia, jaki może spełnić katolik. My – synowie i córki Mistycznego Ciała Chrystusa wierzymy, że dzięki naszej modlitwie dusze zmarłych doświadczają łaski życia wiecznego, a my sami umacniamy w sobie nadzieję na spotkanie z nimi w Niebie. Właśnie dlatego Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na Zaduszki za naszych Przyjaciół, Współpracowników i Dobrodziejów.
– Ja jestem Matką dusz czyśćcowych. Moje modlitwy łagodzą czyśćcowe męki tych, którzy znosić je muszą. Jestem Matką pocieszenia dla dusz cierpiących, które na wezwanie mego imienia radują się jak chorzy, usłyszawszy słowa pocieszenia od lekarza – takie słowa usłyszała od Maryi podczas jednego z objawień św. Brygida Szwedzka.