Zbiorowe modlitwy Amerykanów w ramach akcji "40 dni dla życia" podarowały życie już 268 dzieciom, natomiast ich rodziców ocaliły od popełnienia czynu, którego żałowaliby do końca swoich dni - donosi „Nasz Dziennik”.
- Lokalni koordynatorzy akcji poinformowali, że dotychczas co najmniej 268 kobiet opuściło ośrodki aborcyjne, nie decydując się na zabicie swojego dziecka - poinformował Shawn Carney, dyrektor akcji "40 dni dla życia" na Stany Zjednoczone. - Widok ludzi zgromadzonych przed zakładami aborcyjnymi dał tym kobietom poczucie nadziei w krytycznych momentach, kiedy czuły się najbardziej słabe i zdesperowane - tłumaczył.
Również ośrodki zajmujące się pozyskiwaniem danych o kobietach w ciąży donoszą, iż znacznie więcej matek decyduje się na urodzenie dziecka. Odnotowały one znaczący spadek liczby klientów centrów aborcyjnych, dochodzący do 30, w niektórych zaś przypadkach nawet do 50 procent – czytamy w „Naszym Dzienniku”.
- Wiemy, że pracownicy przynajmniej dwóch zakładów całkowicie opuścili przemysł aborcyjny - powiedział Carney, zaznaczając, że ośrodki te mają kłopoty ze znalezieniem nowych pracowników.
Klub Polonia Christiana w Krakowie zaprasza na spotkanie z ks. prof. Piotrem Roszakiem, które odbędzie się 12 lutego w kawiarni chrześcijańskiej „Pola Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6 w Krakowie (obok Kościoła Misjonarzy Nawrócenia św. Pawła).
W czasach, gdy Wielki Post coraz częściej bywa jedynie tradycją, pojawia się narzędzie, które potrafi obudzić serce i przywrócić sens duchowej drogi. „Wielkopostne wyzwanie” — wyjątkowa zdrapka duchowa — prowadzi każdego dnia do głębszego spotkania z Bogiem, łącząc nowoczesną formę z pięknem katolickiej tradycji. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć ten święty czas naprawdę, a nie tylko symbolicznie.
Twój Anioł Stróż czeka na Ciebie – weź udział w naszej kampanii „Aniele Stróżu, czuwaj nade mną!” i powierz się opiece swojego niezawodnego opiekuna. Odbierz poświęcone przez kapłana obrazki z jego wizerunkiem oraz broszurę z kartą na podziękowania i prośby. Aby wziąć udział w tej ogólnopolskiej akcji zadzwoń do nas pod numer 12 423 44 23 lub wypełnij krótki formularz na stronie www.aniolstroz.org.
Przedstawiciele Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi złożyli wieńce pod pomnikiem oraz przy sarkofagu Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi. Stało się to 2 lutego 2026 rok – w 490. Rocznicę urodzin Kaznodziei Narodu Polskiego. W uroczystości udział wziął ks. prof. Jan Machniak, proboszcz parafii Wszystkich Świętych.
Chrzest, Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie, zawarcie małżeństwa – może w tym roku czeka nas jedna lub więcej z tych uroczystości… Warto dobrze się do nich przygotować i już zawczasu zadbać o odpowiedni upominek, który wręczymy w tym wyjątkowym dniu osobie przyjmującej taki sakrament. Aby otrzymać go od nas wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie www.TradycyjneSakramenty.pl lub zadzwonić pod numer 12 423 44 23.