USA: parlament New Hampshire zalegalizował ”małżeństwa” homoseksualne
2009-06-04 00:00:00
New Hampshire został szóstym stanem USA, w którym zalegalizowano "małżeństwa" osób tej samej płci. Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów parlamentu stanowego uchwaliła ustawę zezwalającą na takie małżeństwa stosunkiem głosów 198:176. Wcześniej ustawę poparł stanowy Senat – donosi portal rp.pl.
Jeszcze tego samego dnia ustawę podpisał gubernator New Hampshire John Lynch – demokrata.
Ustawa wejdzie w życie 1 stycznia przyszłego roku. Jest ona złagodzoną wersją poprzedniej, odrzuconej przez stanową legislaturę w ub. miesiącu. Przyjęta wersja ustawy daje duchownym różnych wyznań prawo do odmowy udzielenia ślubu osobom tej samej płci.
New Hampshire jest już piątym stanem Nowej Anglii, który zalegalizował związki homoseksualne. Jedynym stanem tego regionu, w którym nie uchwalono podobnego prawa, jest Rhode Island, gdzie spory procent ludności stanowią katolicy.
Zostań Przyjacielem „Przymierza z Maryją”. Pomóż nam w rozwoju naszego pisma, aby stając się coraz bardziej atrakcyjne treściowo i wizualnie, przyciągało do Matki Bożej kolejnych naszych bliźnich. Już teraz zapoznaj się z misją i przywilejami naszej wspólnoty.
- Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością – usłyszała od Matki Bożej podczas objawienia św. Katarzyna Laboure 27 listopada 1830 roku. Dziś i Ty możesz otrzymać Cudowny Medalik i dostąpić wszelkich łask obiecanych przez Maryję. Wystarczy, że klikniesz w link i wypełnisz krótki formularz.
Czy wierzysz w swojego Anioła Stróża? Co odpowiesz na to proste przecież pytanie? Będziesz się zastanawiał? Zaprzeczysz? A może, bo tak wypada, wciąż niepewnym jednak głosem stwierdzisz, że… oczywiście? A co odparł jeden z kleryków, zapytany w ten sposób przez św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo?
W pierwszy piątek miesiąca sierpnia o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
Na Jasnej Górze, przed obliczem Matki Bożej, dwaj polscy hierarchowie – ks. bp Wiesław Mering i ks. bp Antoni Długosz – odważyli się powiedzieć prawdę: o zagrożeniach ideologii, polityki bez wartości, migracji niszczącej Europę.