USA: piloci nie chcieli latać z banerami ateistów
2011-07-06 00:00:00

Organizacje ateistyczne, które chciały uczcić Dzień Niepodległości (4 lipca) doczepionymi do samolotów banerami promującymi bezbożność, spotkał wielki zawód. Zdecydowana większość pilotów pracujących dla agencji reklamowych odmówiła latania z tego typu reklamami.
Gazeta The USA Today donosi, że 4 z 5 pilotów pracujących dla agencji Fly Signs Aerial Advertisingy odmówiło udziału w kampanii, która wymagała od nich latania z banerami o następującej treści: „Ameryka bez Boga” (God-less America) i „Ateizm jest patriotyczny” (Ateizm is patriotic).
Tylko 17 z 85 pilotów pracujących dla różnych agencji reklamowych w USA zgodziło się uczestniczyć w kampanii bezbożników.
The USA Today cytuje wypowiedź jednego z pilotów, Reda Calverata: „Szanuję nasz kraj i szanuję nasze kościoły. Mamy wystarczająco dużo problemów w naszym kraju i nie ma co ich przysparzać więcej. Jeśli ci ludzie chcą zrobić coś, w co wierzą, świetnie, ale beze mnie”.
Stowarzyszenie Amerykańskich Ateistów wydało 23 tys. dol. na swoją kampanię. Dave Silverman, prezes American Atheists powiedział, że odmowa pilotów to „efekt amerykańskiego fanatyzmu.” - To jest jasne przypomnienie, dlaczego musimy dalej walczyć. Uprzedzenie wobec nas jest tak duże, że ??wielu pilotów boi się latać z naszymi banerami – żalił się Silverman w stacji telewizyjnej CNN.
Organizacje ateistyczne wykorzystują Dzień Niepodległości na promowanie swojej niewiary. Roy Speckhardt, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Amerykańskich Humanistów mówi: - Cenimy sobie zasady, na których zostało oparte nasze państwo, m.in. zasadę wolności – w tym od religii.
Źródło: LifeSiteNes.com, AS.
Już za niecały miesiąc, 13 czerwca 2026 roku, delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej oraz Instytutu Maryi Królowej Polski, w imieniu wszystkich uczestników kampanii Otrzyjmy łzy naszej Matki z La Salette! złoży w tym francuskim sanktuarium specjalne karty zawierzenia z podziękowaniami oraz prośbami do Matki Bożej. To ostatni dzwonek, aby odpowiedzieć na wezwanie Maryi i złożyć osobisty akt oddania Jej swoich spraw.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza do Torunia na debatę pt. "Syjonizm chrześcijański. Kościół - Izrael - herezja?".
Zapraszamy do udziału w akcji Instytutu Maryi Królowej Polski „Upadnij na kolana, uwielbiaj swego Pana!”. Jeszcze dzisiaj można zgłosić chęć otrzymania pakietu z folderem o uroczystości Bożego Ciała i witrażem-naklejką na okno z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu i tym samym mieć pewność, że dotrze on pod wskazany adres przed uroczystością Bożego Ciała (4 czerwca).
Z racji tego, że w tym miesiącu pierwszy piątek miesiąca przypadał na dzień 1 maja, to wyjątkowo w drugi piątek miesiąca - 8 maja - o godz. 15.00, odbędzie się piąta w tym roku, comiesięczna wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy.
Krakowski Klub Polonia Christiana serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prof. Tomaszem Panfilem, które odbędzie się 14 maja 2026 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kawiarni Pola Dialogu (obok Kościół Misjonarzy Nawrócenia Świętego Pawła) w Krakowie.