USA: szansa na poszanowanie sumienia
2012-03-09 00:00:00

Izba niższa parlamentu amerykańskiego stanu New Hampshire przyjęła projekt ustawy pozwalający pracodawcom nie płacić ze względów religijnych ubezpieczeń obejmujących finansowanie antykoncepcji. Projekt ten ma znieść obowiązujące od 12 lat na terenie stanu regulacje, nakazujące pracodawcom wykupowanie pracownikom ubezpieczeń zdrowotnych obejmujących również antykoncepcję. Na razie gubernator stanu John Lynch z Partii Demokratycznej nie powiedział, czy zawetuje projekt uchwały, jeśli dokument zostanie przyjęty przez senat.
Zwolennicy projektu ustawy, którym w kwietniu zająć się mają senatorowie, uważają, że chroni on wolność religijną, przeciwnicy twierdzą zaś, że pozbawia kobiety należytej opieki zdrowotnej. Projekt po burzliwej debacie przeszedł większością głosów.
Andrew Manuse, republikański deputowany wyjaśniał w stanowej Izbie Reprezentantów, że zadaniem rządu nie jest "zmuszanie ludzi, by płacili za coś, czego nie chcą, żeby ludzie, którzy tego chcą, nie musieli za to płacić". - Projekt prawa nie dotyczy kwestii niezbędnej opieki zdrowotnej - przekonywała republikanka Jennifer Coffey. - Jeśli cierpisz na jakąś dolegliwość, jeśli masz zwyrodnienia jajników, twój lekarz może przepisać ci to, co jest najskuteczniejsze i żaden pracodawca temu nie przeszkodzi - wyjaśniała.
Źródło: KAI
Stanowisko Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi w sprawie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego zobowiązującego Urząd Stanu Cywilnego do wpisania do polskiego rejestru aktu tzw. małżeństwa jednopłciowego zawartego w Niemczech.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz Krakowski Klub „Polonia Christiana” zapraszają na wyjątkowe spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem pt. „Gdzie jest prawdziwy Mesjasz?”.
Obserwując postępujący kryzys rodzin, który przechodzi nasza ojczyzna, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wzywa wszystkich, którym dobro i odrodzenie polskich rodzin leży na sercu, do udziału w kampanii „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!” Razem polećmy się wzorowi ogniska domowego – Świętej Rodzinie z Nazaretu!
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Instytut Ordo Iuris zapraszają na spotkanie pt. „CO Z TĄ SZKOŁĄ? Poznaj prawdę o Reformie 26”, które odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 w Hotelu Miodosytnia, przy ul. Świętego Wawrzyńca 6 (obok Bazyliki Bożego Ciała) w Krakowie.
Przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi złożyli w czwartek 12 marca księgę z 10 tysiącami podpisów pod apelem o przyznanie Orderu Orła Białego śp. ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu.