Użyją właśnie tego, aby nas kontrolować?! Dr Majewski o początkach nowego totalitaryzmu

2023-06-12 00:00:00
Użyją właśnie tego, aby nas kontrolować?! Dr Majewski o początkach nowego totalitaryzmu

To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie, dr Jakub Majewski.

Nasz prelegent to znawca tematu w zakresie nowoczesnych technik informatycznych służących inwigilacji, a także badacz komunikacji społecznej, mediów i nowoczesnych gier. Pierwszą wersję awizowanego wykładu pt. „Kredyt społeczny, czyli początek nowego totalitaryzmu” wygłosił w zeszłym roku w Toruniu. Prelekcja ta przyjęła została z dużym zainteresowaniem i stała się także jednym z elementów późniejszej publikacji pokonferencyjnej wydanej przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

W czerwcu 2023 r. mieszkańcy Dolnego Śląska i Małopolski będą mieli okazję wysłuchać zaktualizowanej wersji wykładu dra Jakuba Majewskiego w ramach spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Krakowie i Wrocławiu. Dzięki niemu poznają Państwo charakterystykę chińskiego eksperymentalnego systemu totalnej kontroli społecznej i sterowania społeczeństwem przy pomocy odgórnie zdefiniowanych kar i nagród za określone zachowania. Dr Majewski naświetli zagrożenia płynące z prób implementacji tego systemu w Azji, jak również przypadki testowania tej metody w innych częściach świata, w tym także… w Polsce.

Pierwsze ze spotkań pt. „Kredyt społeczny, czyli początek nowego totalitaryzmu” odbędzie się we Wrocławiu. Zostało zaplanowane na środę 28 czerwca, na godz. 18:00 w siedzibie wrocławskiego oddziału Civitas Christiana (współorganizatora spotkania), przy ul. Staromłyńskiej 2A/U12 we Wrocławiu.

Drugie spotkanie z dr. Jakubem Majewskim (pod tym samym tytułem) odbędzie się w czwartek 29 czerwca 2023 r. w Krakowie. Spotykamy się w sali konferencyjnej (poziom -1) Hotelu „Miodosytnia” pod adresem ul. św. Wawrzyńca 6, Kraków. Początek tego spotkania także zaplanowano na godz. 18:00. Na każde z tych spotkań wstęp jest wolny.

Dr Jakub Majewski jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie zajmuje się badaniem gier komputerowych, w tym implementacją elementów kulturowych w grach, ich funkcją społeczną, jak również samą historią produkcji gier w Polsce. Pod kątem tych zainteresowań naukowych studiował wcześniej na australijskim Bond University. Oprócz tego, jest wnikliwym badaczem zmian politycznych i kulturowych na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków międzynarodowych. Regularnie publikuje swoje analizy w dwumiesięczniku „Polonia Christiana”.

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.