VI Marsz dla Życia i Rodziny

2011-05-10 00:00:00
VI Marsz dla Życia i Rodziny


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi oraz Fundacja Narodowego Dnia Życia zapraszają na VI Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie. 29 maja - już po raz szósty - ulicami Warszawy pod hasłem „Polska woła dzisiaj o ludzi sumienia” przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Podobnie jak w poprzednich latach, jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsz wyruszy o godz. 12.00 spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Następnie przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską, a zakończy się  piknikiem rodzinnym w Ogrodzie Krasińskich.

Problem ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci był jednym z najważniejszych tematów nauczania bł. Jana Pawła II, który sam nazwał siebie "Papieżem Życia". Od początku pontyfikatu Papież podkreślał, że prawo do życia jest prawem nadrzędnym wśród wszystkich praw człowieka i że konieczna jest ochrona prawna życia ludzkiego we wszystkich jego fazach. Dlatego hasłem tegorocznego Marszu jest fragment homilii Ojca Świętego wygłoszonej w Skoczowie 22 maja 1985 roku.

Marsz jest również okazją, aby zachęcić decydentów do poparcia ustawy chroniącej życie każdego dziecka. Projekt ustawy podpisany przez ponad pół miliona Polaków został złożony u Marszałka Sejmu RP 14 kwietnia br. Uczestnicy Marszu będą przekonywali do poparcia projektu ustawy, by mogła ona stać się żywym pomnikiem bł. Jana Pawła II.

Zapraszamy wszystkich przekonanych o wartości i znaczeniu rodziny w życiu osobistym i społecznym.

Przyjdź z rodziną i przyjaciółmi!

Bądź z nami pod pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu 29 maja o godz. 12.00!
Do zobaczenia !

Pragniemy poinformować, że SKCH im. Ks. Piotra Skargi organizuje wyjazd grupowy na marsz pociągiem z Krakowa. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł. od osoby. Osoby chętne do wyjazdu proszone są o kontakt z koordynatorami wyjazdu:

Przemysławem Kołtunem
przemekk@piotrskarga.pl, tel. 693 623 613

lub Piotrem Kucharskim
piotrk@piotrskarga.pl, tel.695 077 787

UWAGA!
Po marszu, w trakcie pikniku rodzinnego będzie można otrzymać brelok akcji "Nie wstydzę się Jezusa"! Szukaj kilkumetrowego czerwonego proporca ze złotym lwem.


W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.