Warszawa: akcja brelokowa Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym

2011-03-23 00:00:00
Warszawa: akcja brelokowa Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym

20 marca 2011 roku przed warszawskim kościołem pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (będącym jednocześnie Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki) członkowie Krucjaty –Młodzi w Życiu Publicznym rozdawali przez cały dzień breloki akcji „Nie wstydzę się Jezusa”, wzbudzając wielkie zainteresowanie wśród księży jak i wiernych – i co warte podkreślenia – zwłaszcza wśród młodzieży. W przyciąganiu uwagi nieodzownie pomagał nam duży sztandar katolickiego ruchu "Tradycja Rodzina Własność" (TFP). Do rąk mieszkańców Warszawy trafiło w sumie ponad 400 breloków.

Ksiądz Proboszcz Tadeusz Bołeżko, który poparł naszą inicjatywę zadeklarował, że rozprowadzi wśród swoich parafian kolejne 1000 breloków. To się nazywa prawdziwie apostolska postawa!

Równocześnie przedstawiciele Krucjaty zbierali podpisy pod ogólnopolskim projektem ustawy, która ma całkowicie zakazać aborcji w Polsce. Według oficjalnych danych w 2009 roku w Polsce w majestacie prawa zabito w procederze aborcji ponad 500 nienarodzonych dzieci, z czego 95% z powodu podejrzenia o chorobę lub upośledzenie. Aby parlament zajął się antyaborcyjnym projektem trzeba zebrać pod nim 100 tys. podpisów i złożyć go w Sejmie najpóźniej 20 kwietnia. Krucjacie przez cały dzień, od godziny ósmej rano do dziesiątej wieczorem pomiędzy Mszami św. udało się zebrać ok. 550 podpisów. Ale to nie wszystko: wiele osób pobrało od nas karty do podpisów, by rodziny i znajomi mogli przyłączyć się do akcji. Pełny tekst projektu ustawy oraz karty do zbierania podpisów można znaleźć na stronie internetowej www.stopaborcji.pl.

Dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza podczas ogłoszeń parafialnych na zakończenie każdej Mszy św. mogliśmy powiedzieć parę słów o naszej inicjatywie. Księże Proboszczu, serdeczne Bóg zapłać!

Tego samego dnia w hotelu Amicus niedaleko kościoła, przed którym rozwinęliśmy czerwony sztandar TFP, gościł z wykładem p. Raymond de Souza – płomienny mówca i jeden z dyrektorów największej na świecie organizacji pro-life Human Life International. Po wykładzie zaprosiliśmy go na krótką rozmowę. Pan de Souza podzielił się z nami swym doświadczeniem i wezwał do spokojnej, ale nieustępliwej walki w obronie życia poczętego.

Pomyślmy tylko – gdyby tak w każdej polskiej parafii znalazła się grupa ochotników, która brałaby udział w obronie nienarodzonych dzieci... Tych podpisów byłyby miliony! Pokazalibyśmy wtedy światu, że polscy katolicy i ludzie dobrej woli stanowią poważną siłę, z którą politycy muszą się liczyć. Niech zatem breloki "Nie wstydzę się Jezusa" spełniają swą rolę w dodawaniu nam sił w mężnym wyznawaniu wiary i niech skłaniają nas do konkretnych działań.

Źródło: mt1033.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.