Weź udział w niezwykłych uroczystościach ku czci św. Michała Archanioła

2019-05-29
Weź udział w niezwykłych uroczystościach ku czci św. Michała Archanioła

Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.

 

Obchody rozpoczną się we wtorek 4 czerwca. O godzinie 18.30 wierni zgromadzą się na nabożeństwie oczekiwania. Pół godziny później będzie miało miejsce uroczyste powitanie św. Michała Archanioła i Msza Święta, a następnie Apel Jasnogórski wraz z wieczornym rozważaniem.

 

W czasie trzydniowych uroczystości wszyscy czciciele św. Michała Archanioła będą mogli uczestniczyć m.in. we Mszy św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem i nałożeniem rąk, modlitwie o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem czy w spotkaniu z ks. Rafałem Szwajcą CSMA - Dyrektorem Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano  pod tytułem „Św. Michał Archanioł - recepta na lepsze jutro".

Podczas wizyty figury w parafii Bożego Ciała, wierni będą mieli możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz nabycia pamiątek związanych z Wodzem Niebieskich Zastępów.

 

Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz inne dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów. Warto wspomnieć, że zakonnicy zajmują się między innymi prowadzeniem szkół, domów dziecka, budową sanktuarium św. Michała Archanioła w Mińsku na Białorusi czy pracą misyjną.

 

Szczegółowy plan uroczystości prezentujemy poniżej:

 

Wtorek 4 czerwca 2019

18.30 – Nabożeństwo oczekiwania.

19.00 – Powitanie św. Michała Archanioła i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.

21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.

 

Środa 5 czerwca 2019

8.00 – Msza św. z homilią i Koronką Uwielbienia Boga.

11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

12.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem i nałożeniem rąk.

15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła i Litania do Serca Jezusowego).

17.00 – Klub Polonia Christiana – spotkanie z ks. Rafałem Szwajcą CSMA - Dyrektorem Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano - "Św. Michał Archanioł - recepta na lepsze jutro". Sala konferencyjna Hotelu Miodosytnia, Kraków, ul. Wawrzyńca 6.

19.00 – Msza św. oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.

 

Czwartek 6 czerwca 2019

8.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

12.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

15.00 – Koronka do Miłosierdzia i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).

18.30 – Nabożeństwo Czerwcowe.

19.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

 

Któż jak Bóg! Tak zawołał święty Michał Archanioł w odpowiedzi na szatańską pokusę buntu przeciw Stworzycielowi.To wołanie powinno nam towarzyszyć i dziś, kiedy olbrzymia fala zła zalewa cały świat...

 

ZAMÓW WYJĄTKOWY E-BOOK QUIS UT DEUS!


 

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych.
Wtorek trzeciego września to szczególna data dla wszystkich uczestników akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!”. Tego dnia prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu wyjątkową księgę poparcia. Znalazły się w niej nazwiska 55 tysięcy osób, które za pośrednictwem portalu popierajmy.pl stanęły w obronie arcybiskupa i wyraziły z nim solidarność.
Klub Polonia Christiana w Warszawie zaprasza na wykład prof. Mieczysława Ryby pt. „Ofensywa ideologii LGBT w Polsce”.