Według danych GUS liczba rozwodów w IV kwartale 2011 roku wyniosła 16,3 tysiąca, a to znaczy, że spadła do wartości najniższej od roku 2003.
Rok 2003 z 48 tysiącami rozwodów był ostatnim przed rozwodowym "boomem" lat 2004-2006 kiedy to liczba rozpadających się małżeństw wzrosła już na stałe do poziomu 60 a nawet 70 tysięcy rocznie. W roku 2011 liczba rozwodów ogółem była, co prawda o 3 tysiące wyższa niż w 2010, ale wzrost przypadał według danych GUS na I i II kwartał zeszłego roku. Warto zauważyć, że liczba rozwodów w IV kwartale 2010 była niższa niż w IV kwartale 2011 roku, ale rok 2010 był pod tym względem nietypowy. Ostatni kwartał roku jest niezmiennie od 2002 roku okresem o największej liczbie rozwodów podobnie jak pierwszy kwartał roku okresem z najniższą ich liczbą.
Przynoszą efekty kampanie na rzecz trwałości związków małżeńskich. Jedną z ciekawiej prowadzonych jest akcja Fundacji Mamy i Taty "Rozwód? Przemyśl to". W jej pilotowaniu Fundacja wykorzystuje tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych z poradami rozwodowymi, które byłyby jednocześnie miejscem promocji strony kampanii. Umożliwiło to przechwycenie ruchu z Google generowanego w związku z hasłami dotyczącymi rozwodów i przekierowywanie zainteresowanych na stronę kampanii.
Ponad 500 czerwonych róż złożyli w sanktuarium w Cascii Przyjaciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi na zakończenie kolejnej edycji kampanii „Święta Rito, przyjdź nam z pomocą!”. Pachnące i świeże bukiety, złożone z ulubionych kwiatów tej Świętej, były wyrazem wdzięczności za otrzymane dzięki św. Ricie łaski oraz symbolem powierzanych jej próśb. Teraz rozpoczynamy następną edycję naszej akcji i zapraszamy wszystkich do wzięcia w niej udziału.
CHCIELI NAS ZAKOPAĆ, NIE WIEDZIELI ŻE JESTEŚMY ZIARNEM! – już po raz dwunasty w Krakowie odbędą się Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych. To już 16 listopada 2025. Zapraszamy! Wydarzeniu patronuje Stowarzyszanie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie.
– Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu: jeżeli się podporządkuje pod Prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, Moje dziecko, nie ostoi się – usłyszała podczas jednego z objawień Rozalia Celakówna, polska mistyczka żyjąca w pierwszej połowie XX w. Między innymi o treści tego objawienia i misji, którą otrzymała ta wizjonerka, możemy przeczytać w książce Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski autorstwa Pawła Kota i Adama Kowalika.
Jak wygląda sytuacja obrony życia w Polsce? O tym debatowano w warszawskim Klubie Stańczyka podczas konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, wskazując na szerokie spektrum problemu: od cywilizacyjnego, aż po głęboko duchowe.
Klub Polonia Christiana w Krakowie oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zapraszają na wyjątkową i niezwykle ważną konferencję pt. „Czy Polsce grozi kolejny rozbiór?”. Wydarzenie to jest organizowane w związku z 230. rocznicą III rozbioru Polski, który na 123 lata wymazał naszą Ojczyznę z map świata.