Większość państw nie zezwala na aborcję na żądanie

2007-08-27 00:00:00


28 proc. państw świata dopuszcza dokonywanie aborcji na życzenie - wynika z ostatniego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczącego zabijania dzieci poczętych. W krajach rozwijających się ten współczynnik jest niższy i wynosi 15 procent - informuje "Nasz Dziennik".

Z danych ONZ wynika, że 45 proc. państw dopuszcza zabicie dziecka poczętego ze względu na choroby i wady wrodzone. Zezwala na to 84 proc. bogatych regionów obok 32 proc. biednych. Jeszcze większe dysproporcje zachodzą, gdy porównamy odsetek państw pozwalających na aborcję z przyczyn ekonomicznych, który w przypadku państw zamożnych wynosi aż 78 proc., podczas gdy w krajach uboższych 19 procent. Podobnie w przypadku ciąż, które nastąpiły w wyniku gwałtu - 87 proc. bogatych regionów świata dopuszcza w tym przypadku aborcję jako uzasadnioną, podczas gdy w regionach biedniejszych odsetek ten wynosi 37 procent - czytamy w "Naszym Dzienniku".

- To są dane, które od wielu lat utrzymują się na podobnym poziomie. Tam, gdzie możliwości realnego ratowania są większe ze względów ekonomicznych, tam ochrona jest mniejsza. To jest rozmiar tej aborcyjnej hipokryzji. Prawo do aborcji nie jest żadnym standardem światowym. Jest tylko i wyłącznie obsesją liberalnych krajów Zachodu - stwierdza europoseł Konrad Szymański (PiS).

Jak zauważa "NDz" skutki antynatalistycznej polityki są katastrofalne nie tylko dla kondycji moralnej społeczeństw Europy, lecz także odbijają się negatywnie na wskaźnikach demograficznych. Ostatni raport ONZ z 2007 r. dotyczący globalnej populacji jednoznacznie wskazuje, że starzenie się ludzkości jest "głębokie" i "nieodwracalne" - osoby po 60. roku życia zaczynają przewyższać liczebnie dzieci poniżej 15. roku życia. Według ekspertów ONZ, do 2047 r. grupa ludzi starszych będzie zdecydowanie liczniejsza w skali całego świata niż grupa dzieci - czytamy w "Naszym Dzienniku".

(źródło: Nasz Dziennik)

 
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.