Wielka podmiana narodów Europy. Kto zmienia Stary Kontynent?

2023-01-16 00:00:00
Wielka podmiana narodów Europy. Kto zmienia Stary Kontynent?

Polityka klimatyczna prowadząca do drożyzny, próby redefiniowania płci wbrew biologii i realiom prawnym, wielkie migracje całych narodów zmieniające strukturę społeczną i niosące skutki ekonomiczne – to tematy, o których nie da się dzisiaj w wielu środowiskach prowadzić racjonalnej dyskusji. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie z gościem specjalnym, politycznie niepoprawnym redaktorem Bogdanem Doboszem.

 

Warszawski Klub „Polonia Christiana” zaprasza! Spotkanie z red. Doboszem odbędzie się już w czwartek 26 stycznia 2023 r. w Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

 

Bogdan Dobosz – o czym w Europie mówić nie wolno?

 

Dlaczego w Europie nie wolno mówić o tych procesach, które są wcielane w życie wbrew zdrowemu rozsądkowi lub bez otwartej dyskusji o ich skutkach? Kto podejmuje decyzje, niosące skutki na całe pokolenia i kto forsuje wydatkowanie środków publicznych na przemodelowanie struktur społecznych? Przykładów tematów tabu z roku na rok przybywa, a ubywa – niestety – dziennikarzy, którzy nie obawiają się podejmowania tematów niepoprawnych politycznie.

 

Do grona bezkompromisowych i oddanych prawdzie dziennikarzy zaliczyć należy red. Bogdana Dobosza, często podejmującego się wyjaśniania zagadnień pomijanych w mediach głównego nurtu. Jego prelekcje przyciągają słuchaczy widzących niezgodność przekazów medialnych z otaczającą nas rzeczywistością. Bogdan Dobosz zajmował się – także w mediach wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi – problemami ideologii stojącej za ruchami wegetariańskimi czy presją, jaką środowiska LGBT wywierają na społeczeństwa i instytucje.

 

W czasie organizowanego w czwartek 26 stycznia w Warszawie spotkania Klubu „Polonia Christiana” poruszony zostanie niezwykle trudny temat. Debata wokół problemu zawartego w tytule „Wielka podmiana narodów Europy” jest potrzebna nie tylko w naszym kraju. Z przybierającą na sile tendencją migracyjną całych narodów zmierzyć się dzisiaj muszą niemal wszystkie państwa Europy. Fale migrantów ekonomicznych i politycznych oraz uchodźców wojennych to realny problem, o którym za mało się mówi i za długo milczy. Głos redaktora Bogdana Dobosza w tej sprawie będzie okazją do rozpoczęcia rzetelnej debaty o przyszłości Starego Kontynentu i naszego państwa.

 

Redaktor Dobosz to pisarz i publicysta, w latach osiemdziesiątych działacz opozycji antykomunistycznej. W czasach komusnitycznych aktywnie działał w opozycyjnym Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Już wówczas pokazał talent pisarski, publikując w prasie drugiego obiegu (m.in. w „Lubelskiej Solidarności Walczącej”, „Ogniwie”, „Kursie” i „Metrium”).

 

Bogdan Dobosz to wnikliwy znawca polityki i społeczeństwa francuskiego, które z falami migracyjnymi miało do czynienia jako jedno z pierwszych w Europie już kilka dekad wcześniej. W 2016 r. nakładem wydawnictwa 3S ukazała się jego książka „Emiraty francuskie”, w samym tytule ujmująca kwestię przemian społecznych, religijnych i narodowych nas Sekwaną. Obawa świata mediów przed ukazywaniem prawdziwego oblicza społeczeństwa francuskiego i zachodzących w nim przemian obyczajowych czy religijnych wynika z obawy oskarżenia o tzw. islamofobię, homofobię itp.

 

Klub „Polonia Christiana” z red. Doboszem – miejsce, data i godzina spotkania

 

Spotkania z red. Doboszem zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, a z powodu ich „politycznej niepoprawności” budzą mocne reakcje w mediach tzw. głównego nurtu.  Serdecznie zapraszamy Państwa do przybycia na spotkania w Warszawie oraz poinformowanie rodziny i znajomych o tych wydarzeniach. Najłatwiej uczynić to, rozsyłając link do niniejszego artykułu.

 

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie „Polonia Christiana”, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz warszawski Klub „Polonia Christiana”.

 

Zapraszamy do warszawskiego Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu 87/89 (sala konferencyjna, 1 piętro), w czwartek 26 stycznia 2023 r. o godz. 18:00. Jak zawsze, wstęp wolny.

 

PiotrSkarga.pl


W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.