Wielka podmiana narodów Europy. Kto zmienia Stary Kontynent?

2023-01-16 00:00:00
Wielka podmiana narodów Europy. Kto zmienia Stary Kontynent?

Polityka klimatyczna prowadząca do drożyzny, próby redefiniowania płci wbrew biologii i realiom prawnym, wielkie migracje całych narodów zmieniające strukturę społeczną i niosące skutki ekonomiczne – to tematy, o których nie da się dzisiaj w wielu środowiskach prowadzić racjonalnej dyskusji. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie z gościem specjalnym, politycznie niepoprawnym redaktorem Bogdanem Doboszem.

 

Warszawski Klub „Polonia Christiana” zaprasza! Spotkanie z red. Doboszem odbędzie się już w czwartek 26 stycznia 2023 r. w Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

 

Bogdan Dobosz – o czym w Europie mówić nie wolno?

 

Dlaczego w Europie nie wolno mówić o tych procesach, które są wcielane w życie wbrew zdrowemu rozsądkowi lub bez otwartej dyskusji o ich skutkach? Kto podejmuje decyzje, niosące skutki na całe pokolenia i kto forsuje wydatkowanie środków publicznych na przemodelowanie struktur społecznych? Przykładów tematów tabu z roku na rok przybywa, a ubywa – niestety – dziennikarzy, którzy nie obawiają się podejmowania tematów niepoprawnych politycznie.

 

Do grona bezkompromisowych i oddanych prawdzie dziennikarzy zaliczyć należy red. Bogdana Dobosza, często podejmującego się wyjaśniania zagadnień pomijanych w mediach głównego nurtu. Jego prelekcje przyciągają słuchaczy widzących niezgodność przekazów medialnych z otaczającą nas rzeczywistością. Bogdan Dobosz zajmował się – także w mediach wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi – problemami ideologii stojącej za ruchami wegetariańskimi czy presją, jaką środowiska LGBT wywierają na społeczeństwa i instytucje.

 

W czasie organizowanego w czwartek 26 stycznia w Warszawie spotkania Klubu „Polonia Christiana” poruszony zostanie niezwykle trudny temat. Debata wokół problemu zawartego w tytule „Wielka podmiana narodów Europy” jest potrzebna nie tylko w naszym kraju. Z przybierającą na sile tendencją migracyjną całych narodów zmierzyć się dzisiaj muszą niemal wszystkie państwa Europy. Fale migrantów ekonomicznych i politycznych oraz uchodźców wojennych to realny problem, o którym za mało się mówi i za długo milczy. Głos redaktora Bogdana Dobosza w tej sprawie będzie okazją do rozpoczęcia rzetelnej debaty o przyszłości Starego Kontynentu i naszego państwa.

 

Redaktor Dobosz to pisarz i publicysta, w latach osiemdziesiątych działacz opozycji antykomunistycznej. W czasach komusnitycznych aktywnie działał w opozycyjnym Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Już wówczas pokazał talent pisarski, publikując w prasie drugiego obiegu (m.in. w „Lubelskiej Solidarności Walczącej”, „Ogniwie”, „Kursie” i „Metrium”).

 

Bogdan Dobosz to wnikliwy znawca polityki i społeczeństwa francuskiego, które z falami migracyjnymi miało do czynienia jako jedno z pierwszych w Europie już kilka dekad wcześniej. W 2016 r. nakładem wydawnictwa 3S ukazała się jego książka „Emiraty francuskie”, w samym tytule ujmująca kwestię przemian społecznych, religijnych i narodowych nas Sekwaną. Obawa świata mediów przed ukazywaniem prawdziwego oblicza społeczeństwa francuskiego i zachodzących w nim przemian obyczajowych czy religijnych wynika z obawy oskarżenia o tzw. islamofobię, homofobię itp.

 

Klub „Polonia Christiana” z red. Doboszem – miejsce, data i godzina spotkania

 

Spotkania z red. Doboszem zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, a z powodu ich „politycznej niepoprawności” budzą mocne reakcje w mediach tzw. głównego nurtu.  Serdecznie zapraszamy Państwa do przybycia na spotkania w Warszawie oraz poinformowanie rodziny i znajomych o tych wydarzeniach. Najłatwiej uczynić to, rozsyłając link do niniejszego artykułu.

 

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie „Polonia Christiana”, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz warszawski Klub „Polonia Christiana”.

 

Zapraszamy do warszawskiego Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu 87/89 (sala konferencyjna, 1 piętro), w czwartek 26 stycznia 2023 r. o godz. 18:00. Jak zawsze, wstęp wolny.

 

PiotrSkarga.pl


Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.