Wierność czy zdrada wiary?! Zapraszamy na spotkania z red. Krystianem Kratiukiem

2024-03-04 00:00:00
Wierność czy zdrada wiary?! Zapraszamy na spotkania z red. Krystianem Kratiukiem

Nasza wiara i dążenie do wieczności vs życie doczesne i komfort, jaki można z niego czerpać. To zderzenie, do którego współcześnie prędzej czy później musi dojść. To problem, który człowiek myślący i zarazem poważnie traktujący Boga, ma przed sobą, nawet jeśli próbuje chwilowo odsuwać gdzieś na bok. Wszak my chrześcijanie, powołani jesteśmy do wierności naszej świętej wierze i Kościołowi. Ten dylemat rozważy w ramach cyklu spotkań Klubów „Polonia Christiana” red. Krystian Kratiuk.

Można by powiedzieć, że kiedyś było łatwiej. Chrześcijanie cierpieli na zewnątrz Kościoła. Dzisiaj, trzymając się wiary, bardzo często cierpimy i wewnątrz. A ci, którzy nie chcą cierpieć? Ci, dla których ważniejszy jest dyskomfort psychiczny i fizyczny, którego chcą uniknąć? Wielu z nich nie rozumie sensu cierpienia, czy choćby wysiłku.

 

Choć nie mamy jednoznacznej i wyczerpującej odpowiedzi na pytanie o sens tego cierpienia, to jednak wiemy jedno: Bóg zesłał na świat swego Syna, który niósł krzyż, był biczowany, cierniem koronowany i poniżany, poniósł śmierć krzyżową za nas wszystkich. Dlatego warto te przykłady, począwszy od przykładu największego do naśladowania, czyli naszego Zbawiciela, poprzez żywoty wielu świętych i błogosławionych męczenników, wskazywać, jaka jest różnica pomiędzy podejściem do życia pełnym wiary i oddania sprawie zbawienia, a podejściem do życia w komforcie, w wygodzie życia – które finalnie musi prowadzić do zdrady i porzucenia wiary.

 

O tym też traktuje najnowsza książka autora cyklu „Ja, katolik”, znanego publicysty katolickiego, redaktora naczelnego PCh24.pl i PCh24TV, Krystiana Kratiuka. Będzie on gościem naszych spotkań we Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Warto przyjść, posłuchać, zagłębić się w temat.

 

Zapraszamy Państwa na spotkania pod szyldem Klubów „Polonia Christiana”, które już wkrótce organizujemy w następujących miastach:

- Wrocław: 19 marca 2024 r. (wtorek), godz. 18:00. Miejsce spotkania: Dom Technika NOT, ul. Piłsudskiego 74, sala nr 208 (I piętro);

- Poznań: 20 marca 2024 r. (środa), godz. 18:00. Miejsce spotkania: Dom Technika NOT, ul. Wieniawskiego 5-9, Poznań;

- Szczecin: 21 marca 2024 r. (czwartek), godz. 19:15. Miejsce spotkania: Stary Młyn, ul. Szeroka 19, Szczecin.

 

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

 

piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.