Wierność czy zdrada wiary?! Zapraszamy na spotkania z red. Krystianem Kratiukiem

2024-03-04 00:00:00
Wierność czy zdrada wiary?! Zapraszamy na spotkania z red. Krystianem Kratiukiem

Nasza wiara i dążenie do wieczności vs życie doczesne i komfort, jaki można z niego czerpać. To zderzenie, do którego współcześnie prędzej czy później musi dojść. To problem, który człowiek myślący i zarazem poważnie traktujący Boga, ma przed sobą, nawet jeśli próbuje chwilowo odsuwać gdzieś na bok. Wszak my chrześcijanie, powołani jesteśmy do wierności naszej świętej wierze i Kościołowi. Ten dylemat rozważy w ramach cyklu spotkań Klubów „Polonia Christiana” red. Krystian Kratiuk.

Można by powiedzieć, że kiedyś było łatwiej. Chrześcijanie cierpieli na zewnątrz Kościoła. Dzisiaj, trzymając się wiary, bardzo często cierpimy i wewnątrz. A ci, którzy nie chcą cierpieć? Ci, dla których ważniejszy jest dyskomfort psychiczny i fizyczny, którego chcą uniknąć? Wielu z nich nie rozumie sensu cierpienia, czy choćby wysiłku.

 

Choć nie mamy jednoznacznej i wyczerpującej odpowiedzi na pytanie o sens tego cierpienia, to jednak wiemy jedno: Bóg zesłał na świat swego Syna, który niósł krzyż, był biczowany, cierniem koronowany i poniżany, poniósł śmierć krzyżową za nas wszystkich. Dlatego warto te przykłady, począwszy od przykładu największego do naśladowania, czyli naszego Zbawiciela, poprzez żywoty wielu świętych i błogosławionych męczenników, wskazywać, jaka jest różnica pomiędzy podejściem do życia pełnym wiary i oddania sprawie zbawienia, a podejściem do życia w komforcie, w wygodzie życia – które finalnie musi prowadzić do zdrady i porzucenia wiary.

 

O tym też traktuje najnowsza książka autora cyklu „Ja, katolik”, znanego publicysty katolickiego, redaktora naczelnego PCh24.pl i PCh24TV, Krystiana Kratiuka. Będzie on gościem naszych spotkań we Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Warto przyjść, posłuchać, zagłębić się w temat.

 

Zapraszamy Państwa na spotkania pod szyldem Klubów „Polonia Christiana”, które już wkrótce organizujemy w następujących miastach:

- Wrocław: 19 marca 2024 r. (wtorek), godz. 18:00. Miejsce spotkania: Dom Technika NOT, ul. Piłsudskiego 74, sala nr 208 (I piętro);

- Poznań: 20 marca 2024 r. (środa), godz. 18:00. Miejsce spotkania: Dom Technika NOT, ul. Wieniawskiego 5-9, Poznań;

- Szczecin: 21 marca 2024 r. (czwartek), godz. 19:15. Miejsce spotkania: Stary Młyn, ul. Szeroka 19, Szczecin.

 

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

 

piotrskarga.pl

Oto ten moment: dajmy zdecydowną i liczną odpowiedź wrogom życia i rodziny! Zapraszamy na wielką manifestację poparcia dla podstaw naszej cywilizacji. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie będzie wyjątkowy. Oczy świata zwracają się bowiem na Polskę, w której znów rozgrywa się bitwa o życie setek tysięcy dzieci. Wykorzystajmy to w dobrym celu!
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.