Wizyta darczyńców w siedzibie Instytutu im. ks. Piotra Skargi

2009-07-31 00:00:00
Wizyta darczyńców w siedzibie Instytutu im. ks. Piotra Skargi

Już po raz drugi darczyńcy Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi odwiedzili jego krakowską siedzibę. W dniach 27-30 lipca w ramach Dni Otwartych kolejna grupa osób, dzięki ofiarności których dokonano kapitalnego remontu siedziby Instytutu, spotkała się z jego zarządem, pracownikami i wolontariuszami.

W trakcie kilkugodzinnej wizyty przy ul. Augustiańskiej 28 goście zwiedzili wnętrza siedziby i zapoznali się z pracą poszczególnych działów Instytutu. Obejrzeli także film o objawieniach w Fatimie, wysłuchali prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną na temat dotychczasowej działalności Instytutu, a na zakończenie, podczas skromnego poczęstunku, mieli możliwość porozmawiania z wiceprezesem Sławomirem Skibą oraz jego współpracownikami.

To już druga tego rodzaju impreza w nowej siedzibie przy ul. Augustiańskiej 28. Poprzednio w styczniu br. do Krakowa przyjechali darczyńcy Instytutu z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Tym razem obecni byli darczyńcy z pozostałych regionów Polski. Łącznie w ramach dni otwartych Instytutu jego siedzibę odwiedziło ok. 250 osób.

PiotrSkarga.pl
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.