Włoscy watykaniści o ”systematycznych atakach” na Benedykta XVI
2010-08-26 00:00:00
Systematyczne ataki na Benedykta XVI powodują „uśpienie” jego przesłania i osłabienie jego wymowy – uważają dwaj włoscy watykaniści, Andrea Tornielli („Il Giornale”) i Paolo Rodari („Il Foglio”). Wczoraj do księgarń nad Tybrem trafiła ich najnowsza książka „Atak na Ratzingera”, zawierająca analizę zagadnień spornych związanych z obecnym pontyfikatem.
Zdaniem włoskich dziennikarzy papież jest wystawiony na systematyczne ataki ze strony międzynarodowych mediów. Istnieją „negatywne uprzedzenia” wobec wszystkiego, co on czyni bądź mówi. „Jego przesłanie oraz inicjatywy są spychane na bok” – stwierdzają Tornielli i Rodari. Ich zdaniem za tym atakami nie stoją spiski albo jakieś wyreżyserowane działania, choć istnieją wspólne interesy grup, które chcą papieża zdyskredytować i osłabić moralny autorytet Kościoła.
Autorzy zaczęli swoje analizy od opisu przemówienia papieża w Ratyzbonie i „politycznie niewłaściwych” cytatów z Mahometa. Nawiązują do mianowania i odwołania nominacji arcybiskupa warszawskiego, Stanisława Wielgusa oraz do Motu proprio Summorum Pontificum, zezwalającego na celebrację Mszy św. w rycie przedsoborowym. Opisują zdjęcie ekskomuniki z czterech biskupów lefebrystów oraz „przypadek” biskupa Williamsona.
Tornielli i Rodari przedstawiają szczegółowo zgorszenie związane z nadużyciami seksualnymi niektórych duchownych, który od początku 2010 roku jest ważnym tematem medialnych doniesień o Kościele. Szczególnie rzuca się w oczy fakt, że „ataki” pojawiają się często po podjęciu ważnych decyzji. „Zaczęły się one kilka tygodni po tym, jak 19 grudnia 2009 r. Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu heroiczności cnót Piusa XII” – podkreślają autorzy. Watykaniści Il Giornale i Il Foglio dodają, że zarzuty i ataki na papieża przybrały na sile.
Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.