Wobec niebezpieczeństwa legalizacji w Polsce związków homoseksualnych

2011-02-11 00:00:00
Wobec niebezpieczeństwa legalizacji w Polsce związków homoseksualnych

W związku z odrzuceniem 4 lutego 2011, przez Sejm RP poprawki do projektu ustawy Prawo prywatne międzynarodowe (druk sejmowy nr 1277) o treści: Małżeństwem w rozumieniu niniejszej ustawy jest tylko związek kobiety i mężczyzny. Nie stosuje się przepisów prawa obcego regulującego związki osób tej samej płci, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi wystąpiło z apelem otwartym do Senatorów RP, by „kierując się prawym sumieniem oraz stojąc na straży porządku konstytucyjnego, w toku dalszych prac nad tym aktem prawnym” przywrócili w nim poprawkę odrzuconą przez Sejm.

więcej...

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi wzywa wszystkie osoby, którym na sercu leży dobro polskich rodzin, by wsparli apel przez wysłanie do senatorów listu następującej treści:

Apel do Senatorów Rzeczpospolitej Polskiej


Wobec niebezpieczeństwa legalizacji w Polsce związków homoseksualnych


4 lutego 2011 roku w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej 210 posłów, przewagą jednego głosu, odrzuciło poprawkę do projektu ustawy Prawo prywatne międzynarodowe (druk sejmowy nr 1277) o treści: Małżeństwem w rozumieniu niniejszej ustawy jest tylko związek kobiety i mężczyzny. Nie stosuje się przepisów prawa obcego regulującego związki osób tej samej płci. Poprawka ta nie tylko przypomina Art. 18. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mówiący m.in., że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, ale także podkreśla, że prawa innych krajów, które dopuszczają związki homoseksualne, nie mogą w Polsce obowiązywać.

W związku z haniebnym wynikiem głosowania w Sejmie, apelujemy do Pań i Panów Senatorów RP aby, kierując się prawym sumieniem oraz stojąc na straży porządku konstytucyjnego, w toku dalszych prac senackich nad tym aktem prawnym, stanęli w obronie małżeństwa oraz rodziny i przywrócili poprawkę odrzuconą przez Sejm.

WYŚLIJ APEL:

do Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, Wicemarszałka Senatu Zbigniewa Romaszewskiego, Wicemarszałek Senatu Grażyny Anny Sztark, Wicemarszałka Senatu Marka Ziółkowskiego, przewodniczącego Klubu Senatorów PO Marka Dariusza Rockiego, Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Senatu RP oraz Komisji Ustawodawczej Senatu RP.

Pełna lista senatorów RP wraz z danymi teleadresowymi znajduje się na stronie:

http://www.senat.gov.pl/k7/senat/senator.htm
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.