Wolontariusze TFP zaatakowani przez zwolenników homo-małżeństw

2011-06-08 00:00:00
Wolontariusze TFP zaatakowani przez zwolenników homo-małżeństw

2 czerwca wolontariusze z Amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) zostali zaatakowani przez przeciwnika tradycyjnego małżeństwa.



Młodzi ludzie z Akcji Studenckiej TFP prowadzili akcję w obronie tradycyjnego małżeństwa w miejscowości Fairport, w stanie Nowy Jork. Wolontariusze trzymali transparenty, popierające tradycyjne małżeństwo złożone z mężczyzny i kobiety, a także rozdawali ulotki pt. „10 powodów dlaczego «małżeństwo» homoseksualne jest szkodliwe i musi być zwalczane”. Ulotka ta wzywa do stanowczego sprzeciwu wobec żądań ruchu homoseksualnego.

Podczas pokojowej manifestacji do wolontariuszy podszedł pederasta, który zniszczył ich baner z napisem „Małżeństwo Boże = 1 mężczyzna i 1 kobieta”. Agresor nie poprzestał na tym. Zagroził także zniszczeniem kamery, która zarejestrowała jego brutalne zachowanie. Zwolennik „małżeństw” jednopłciowych zagroził także, że podrze na strzępy transparent z napisem: „Zatrąb, jeśli popierasz tradycyjne małżeństwo”.

W trakcie pokojowej akcji młodych działaczy TFP doszło także do innego nieprzyjemnego incydentu. Pasażer jednego z samochodów, przejeżdżających obok demonstrantów, rzucił butelką po piwie, trafiając nią w czoło Michaela Shiblera, który zaczął krwawić. Policja została poinformowana o incydentach i wszczęła dochodzenie.

– Taktyka zastraszania w ogóle nie wpłynęła na mnie – zapewniał Shibler. – Będę dalej głosić prawdę o małżeństwie w miłości. Nasza sprawa jest szlachetna i my ją wygramy – dodał.

Ranny członek TFP mówił, że zwolennicy tzw. małżeństw jednopłciowych chcieliby zmusić do milczenia ich przeciwników. Dodał, że mimo głoszonej tolerancji dla tzw. różnorodności, są oni nietolerancyjni wobec przeciwstawnych punktów widzenia, o czym świadczy ich agresywne zachowanie.

Źródło: TFP.org, AS

 

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.