Wyroki ludzkie ponad prawem boskim?

2005-12-16

Kilka dni temu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uznał za bezprawny zakaz Parady Równości w tym mieście. Jednocześnie krakowska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie rozpowszechniania wśród gimnazjalistów i licealistów ulotek promujących zachowania homoseksualne.

Jak to się dzieje, że instytucje mające stać na straży prawa podejmują sprzeczne decyzje wobec promocji homoseksualizmu?

Biorąc pod uwagę tylko prawniczy aspekt obu spraw można by stwierdzić, że nie mają ze sobą nic wspólnego, gdyż sprawa poznańska dotyczyła zakazu homoseksualnej demonstracji, a w Krakowie mieliśmy do czynienia z próbą homoseksualnej deprawacji dzieci i młodzieży.

Jednak w jednym i drugim przypadku w wydarzenia zaangażowane były organizacje homoseksualne, których głównym celem jest właśnie promocja homoseksualizmu.

Zło pozostaje złem, a dewiacja pozostaje dewiacją. Wyrok sądu nie zmienia patologicznego charakteru zachowań homoseksualnych, ale wskazuje, iż można je promować w wersji "miękkiej" tj. w formie demonstracji. Z kolei działania krakowskiej prokuratury wskazują, że nie można jeszcze dopuścić promocji homoseksualizmu w wersji "twardej" np. w formie instruktażowych ulotek dla młodzieży.

Jak pokazał skandal w Krakowie, organizacjom homoseksualnym wystarczył niecały tydzień, aby od "legalnej" demonstracji na Rynku Głównym posunąć się do naruszającej prawo deprawacji w Urzędzie Miasta.

Wyrok poznańskiego sądu wskazuje, że prawo naturalne, chrześcijańska tradycja i obyczaje, będące fundamentem życia społecznego Polaków przez tysiąclecie, nie stanowią żadnej przesłanki dla instytucji ludzkiej sprawiedliwości, aby ukrócić promowanie zła i patologii. Uznanie prawa do demonstracji bez oceny treści przekazu tej demonstracji i jej społecznych skutków jest przejawem moralnego relatywizmu i prawnego pozytywizmu.

W tej sytuacji znów narzucają się pytania do prawodawców i wykonawców prawa. Dlaczego zakazywać prawa do manifestacji innym dewiacyjnym mniejszościom? Skoro można manifestować swój homoseksualizm, to dlaczego nie można informować o nim w formie ulotek dla młodzieży? Dlaczego w Polsce homoseksualizm miałby się zatrzymać na etapie manifestowania, skoro w innych krajach UE staje się prawnie chronioną normą?

Po raz kolejny w dziejach, wyroki i prawa ludzkie stają ponad Prawem Bożym urągając Jego sprawiedliwości. Przepisy Unii Europejskiej zmierzające do prawnego zrównania świętego związku małżeńskiego z grzechem sodomskim wołają o pomstę do nieba. I nie trzeba tu ognistego deszczu do okazania Bożej sprawiedliwości, gdyż jak pisał Ks. Piotr Skarga: "Pan Bóg [...] odstępstwo od wiary św. i jedności Kościoła swego mieczem pogańskim gubi."

Do moralnie spróchniałego drzewa starej i bezdzietnej Europy, która wyrzekła się swoich chrześcijańskich korzeni, a z grzechu uczyniła prawo, jest już przyłożony muzułmański topór...
Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.