XIX Kongres Konserwatywny – debata o współczesnych zagrożeniach

2022-10-25 00:00:00
XIX Kongres Konserwatywny – debata o współczesnych zagrożeniach

Nieograniczone zakusy globalistów przeciw prawom jednostek, wolnościom obywatelskim i prawom naturalnym, tworzącym cywilizację chrześcijańską – m.in. o tych zagrożeniach dla współczesnego świata mówili prelegenci XIX Kongresu Konserwatywnego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi w sobotę 22 października w Niepołomicach. Temat tegorocznego Kongres brzmiał: „Globalizm – Wielki Reset: zagrożenie dla tradycji, rodziny i własności”.

 

Walka z woli Darczyńców

 

Rozpoczynając XIX Kongres Konserwatywny prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak odniósł się do nowych wyzwań, które stanęły przed środowiskami chrześcijańskimi, chcącymi walczyć o zachowanie właściwego miejsca Kościoła i religii w codziennym życiu. Prezes Sławomir Olejniczak podkreślił znaczenie takich wydarzeń jak Kongres Konserwatywny dla konsolidacji ludzi i organizacji wiernych nauce Chrystusa, złożył też podziękowania Darczyńcom Stowarzyszenia, dzięki którym możliwa była organizacja XIX Kongresu Konserwatywnego i możliwe są dzieła służące obronie wiary i Ojczyzny.

Jak podkreślił podczas otwarcia XIX Kongresu Konserwatywnego prezes Sławomir Olejniczak, wskazane przez Matkę Bożą w Fatimie w 1917 roku błędy Rosji to zarówno agresywna polityka, jak i sianie strachu. Dzisiaj te błędy noszą nie tylko krwawe, czerwone kolory, ale przybierają kolor zielony i tęczowy. Niemniej zawsze jest to ta sama walka między dziećmi Niewiasty a dziećmi węża, w której szatan jest skazany na przegraną. Tę walkę Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi prowadzi od ponad dwóch dekad dzięki Darczyńcom – ludziom wrażliwym na losy Kościoła i Polski.

 

Nagroda im. Ks. Piotra Skargi

 

Miłym akcentem sobotniego wydarzenia było uroczyste ogłoszenie laureatów Nagrody im. Ks. Piotra Skargi. W tym roku Kapituła Nagrody postanowiła uhonorować prof. Wojciecha Roszkowskiego oraz historyka, dziennikarza i reżysera filmowego Dariusza Walusiaka. Laudacje dla laureatów wygłosił wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba.

Prof. Wojciech Roszkowski przy okazji odbioru nagrody zwrócił uwagę na kryzys społeczny i kulturowy, który dotyka całego świata – świata postprawdy, w którym nic się nie liczy, lecz dokonuje się w nim rewolucja postprawdy.

– Żyjemy w dziwnych czasach, żyjemy w czasach, w których takie pojęcia jak tradycja, rodzina czy własność, zostały wykoślawione czy poddane jakiejś obróbce medialno-psychologicznej, w której nic się nie liczy – mówił prof. Wojciech Roszkowski.

Drugi laureat Nagrody im. Ks. Piotra Skargi, Dariusz Walusiak, przypomniał m.in. o potrzebie dochowania wierności wartościom i zasadom, jakie budowały polski patriotyzm, oraz o konieczności codziennej pobożności, modlitwy oraz obecności ludzi Kościoła Rzymskiego w życiu  publicznym.

 

Globalizm – wielki reset

 

W wykładowej części Kongresu tematy referatów odnosiły się do zagrożeń niesionych przez postęp technologiczny, który może być źle wykorzystany jeżeli stanie się narzędziem w rękach bezdusznych – albo wręcz antycywilizacyjnych – korporacji, władz państwowych dążących do totalnej kontroli swoich obywateli lub naukowców, wierzących że człowiek może „stać się Bogiem” i bezkarnie dokonywać niebezpiecznych eksperymentów.

Do trudnego problemu, sprowadzającego się do pytania o to, czy globaliści zdołają zawładnąć naszym życiem oraz o to, jaką rolę może i powinien odegrać Kościół w walce o normalność świata, odnosiły się wystąpienia prelegentów, którzy podawali czasami wręcz szokujące informacje o zapędach globalistów, zasiadających w najróżniejszych gremiach decydenckich.

Prelekcje odnoszące się do tytułowego tematu „Globalizm – Wielki Reset: zagrożenie dla tradycji, rodziny i własności” wygłosili: wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Arkadiusz Stelmach („Zrównoważony rozwój jako przykład jawnego spisku elit przeciw ludzkości”), red. Jan Pospieszalski („Agenda zrównoważonego rozwoju w Kościele”), dr Grzegorz Osiński („Co kryje pojęcie transhumanizmu?”) oraz dr Jakub Majewski („Cyfryzacja jako aparat kontroli społeczeństwa”).

O przebiegu Kongresu i podejmowanych na nim zagadnieniach można szerzej przeczytać na portalu wydawanym przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi PCh24.pl  a relację filmową z Kongresu można obejrzeć na kanale PCh24TV.

Ważnym i oczekiwanym przez uczestników Kongresu wydarzeniem był przedpremierowy pokaz wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi filmu pt. „Władcy Świata. Część I: Bill Gates”, w reżyserii Piotra Relicha. Ujawnianie skrywanych przed opinią publiczną powiązań między wielkim światowym biznesem, organizacjami międzynarodowym, rządzącymi państwami a – nawet! – Watykanem to niewątpliwy atut filmu Piotra Relicha, który warto polecić osobom poszukującym prawdy o wdrażaniu mechanizmów kontroli społeczeństw na całym świecie.

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.