Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych - już 24 listopada wspólna modlitwa, przemarsz i gala w Krakowie

2024-11-07 00:00:00
Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych - już 24 listopada wspólna modlitwa, przemarsz i gala w Krakowie
Tradycją listopadową stała się inicjatywa Krakowskich Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. Już po raz jedenasty organizują je środowiska patriotyczne Krakowa - tym razem w bogatej oprawie i z wydarzeniami towarzyszącymi. Warto przyjść i dołączyć do wspólnej modlitwy w intencji tych, którzy przelewali swoją krew, a często nawet oddawali życie za wolną Polskę.

Główni organizatorzy - Beata i Dariusz Walusiakowie - zadbali o to, by w tym roku Zaduszki zostały uświetnione wydarzeniami towarzyszącymi. Dlatego też zapraszamy zarówno na Przemarsz WyklętychWypominki, jak również i Mszę Zaduszną, po której odbędzie się Gala Zaduszek. Wszystko to jednego dnia - w niedzielę 24 listopada 2024 roku. Pierwszy odbędzie się przemarsz - jego start zaplanowano na godz. 14:00. O godz. 14:30 rozpocznie się nabożeństwo wypominkowe, a bezpośrednio po nim - Msza Święta. Swoją homilię w Jej trakcie zapowiedział ks. prof. Tadeusz Guz.

Krakowskie Zaduszki uświetni Gala Zaduszek, która odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach (aula św. Jana Pawła II). Początek tego wydarzenia, w którym udział wezmą m.in. ks. prof. Tadeusz Guz, dr Barbara Stanisławczyk i red. Tadeusz Płużański, zaplanowano na godz. 17:00. Szczegółowe informacje odnajdą Państwo na poniższym plakacie. Na wszystkie wymienione wydarzenia wstęp jest wolny.

krakowskie zaduszki za żołnierzy wyklętych

piotrskarga.pl
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.