Zadzwoń do posła - ratuj życie nienarodzonych!

2011-06-10 00:00:00
Zadzwoń do posła - ratuj życie nienarodzonych!


Do Sejmu RP trafił obywatelski projekt ustawy chroniącej życie wszystkich dzieci nienarodzonych, także tych które obecnie skazuje się bezkarnie na śmierć tylko dlatego, że są ciężko chore. Przyłącz się do akcji polegającej na masowym apelu do naszych przedstawicieli o głosowanie za prawem każdego dziecka do narodzin.


Na stronie internetowej akcji: www.prawodonarodzin.pl umieszczone zostały numery telefonów oraz dane biur poselskich wszystkich polskich parlamentarzystów. Organizatorzy zachęcają do dzwonienia oraz wysyłania listów przypominających posłom o ich obowiązku reprezentowania interesów wyborców, a tym samym nakłaniających do głosowania za przyjęciem nowej ustawy. (wejdź na stronę akcji)

Pomysł organizatorów jest niezwykle prosty – wystarczy zadzwonić, napisać lub odwiedzić posła na Sejm RP z najbliższego nam okręgu i nakłonić go do opowiedzenia się za życiem - od poczęcia do naturalnej śmierci.

Udało się zebrać 600 tys. podpisów

Akcja: „Zadzwoń do posła” to kontynuacja społecznej kampanii prowadzonej przez grupę ludzi związanych z Fundacją PRO – Prawo do życia oraz Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej, który opracował projekt zmian w obecnej Ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

W ciągu dwóch kolejnych niedziel członkowie Komitetu zdołali zebrać blisko 600 000 podpisów popierających inicjatywę. Projekt trafił do Sejmu RP i jeszcze w czerwcu ma zapaść decyzja o jego dalszych losach. 

Całe środowisko zwarło szeregi

Około 100 polskich dziennikarek poparło apel w obronie życia. Inicjatywa jest także głosem sprzeciwu wobec prób liberalizacji ustawy aborcyjnej. List skierowany m.in. do parlamentarzystów podpisały dziennikarki mediów chrześcijańskich: dzienników, tygodników, miesięczników, agencji prasowych, stacji telewizyjnych i radiowych, portali internetowych oraz niezależne publicystki. 

Posłowie deklarujący się jako katolicy mają obowiązek poprzeć projekt ustawy całkowicie chroniącej życie nienarodzonych. Jednak nie dla wszystkich jest to oczywiste, dlatego zwolennicy zakazu aborcji prowadzą wśród posłów akcję, w której apelują do ich sumień. Możemy im pomóc. Wystarczy zadzwonić do posła”.

Kampanią zainteresowały się także katolickie media. Akcja „Zadzwoń do posła” jest głównym tematem najnowszego „Gościa Niedzielnego”.
Poniżej fragment tekstu Bogumiła Łozińskiego zamieszczonego w „Gościu Niedzielnym”:

„Teraz od decyzji posłów zależy, czy życie pół tysiąca nienarodzonych dzieci rocznie zabijanych w Polsce zostanie uratowane. Posłowie są przedstawicielami narodu i powinni brać pod uwagę opinię ludzi, którzy na nich głosują. Dlatego środowiska zaangażowane w poparcie projektu zachęcają wszystkich: „Zadzwoń do posła”.
Ta akcja ma na celu uświadomienie politykom wagi sprawy i przekonanie ich do poparcia projektu. Na stronie internetowej www.nienarodzeni.org.pl znajduje się baza kontaktów do posłów, pogrupowana według okręgów wyborczych (powiatów). Klikając w powiat, w którym głosowaliśmy, otrzymamy listę parlamentarzystów z naszego okręgu oraz ich adres korespondencyjny, telefon, e-mail, adres strony internetowej lub konta posła na Facebooku. Możemy do nich wysłać petycje z apelem o głosowanie za całkowitą ochroną życia, ale najlepiej jest zadzwonić i spróbować dowiedzieć się, jaki mają stosunek do projektu ustawy, uświadomić im odpowiedzialność moralną za ludzkie życie, jaka na nich spoczywa, i zaapelować do ich sumień. Stąd hasło akcji „Polska woła o ludzi sumienia”, które nawiązuje do słów Jana Pawła II wypowiedzianych w 1995 r. w Skoczowie. – Chcemy pomóc posłom podjąć dobrą decyzję w czasie głosowania, dlatego będziemy im mówić, jak ważny jest dla nas szacunek dla życia i godności każdego człowieka od poczęcia. Klimat na Wiejskiej niezbyt służy przejrzystości moralnej, dlatego ważne, aby ludzie sumienia pomogli politykom stać się ludźmi sumienia – tłumaczy cel akcji Mariusz Dzierżawski, pełnomocnik obywatelskiego komitetu inicjatywy ustawodawczej".

www.prawodonarodzin.pl

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.