Zakaz mówienia prawdy o aborcji czy początek końca wolności słowa? Mocny temat najbliższego spotkania w Elblągu!

2024-02-29 00:00:00
Zakaz mówienia prawdy o aborcji czy początek końca wolności słowa? Mocny temat najbliższego spotkania w Elblągu!

Klub „Polonia Christiana” w Elblągu wraz ze Stowarzyszeniem Elbląscy Patrioci, zapraszają na wyjątkowe spotkanie. Naszym gościem i zarazem prelegentem będzie legenda ruchu pro-life w Polsce: Mariusz Dzierżawski. Współtwórca Fundacji Pro – Prawo do życia będzie mówić m.in. o systemowych prześladowaniach pracowników i wolontariuszy fundacji oraz o zagrożeniach dla wolności słowa, które nabierają realnych kształtów pod rządami nowej proaborcyjnej większości parlamentarnej.

Już w dekadach można liczyć dorobek pracy społecznej Mariusza Dzierżawskiego i środowiska obrońców życia, jakie zbudował wokół Fundacji Pro – Prawo do życia. Słynne wystawy propagujące prawo do życia od poczęcia i zwalczające proceder aborcji, na których m.in. umieszcza się zdjęcia z aborcji oraz wizerunki polityków wprowadzających barbarzyńskie prawo, to właśnie inicjatywa, którą p. Mariusz skutecznie przeniósł na grunt polski. Pomysł rodem z Irlandii przykuł uwagę setek tysięcy ludzi w różnych częściach kraju. W akcje takie jak wystawy, pikiety i zgromadzenia modlitewne pod placówkami wykonującymi aborcję wielokrotnie angażowało się także środowisko naszego Stowarzyszenia.

 

Szpital w Oleśnicy niechlubnym przykładem kneblowania prawdy o aborcji

 

Jeszcze większą uwagę do wystaw i pikiet publicznych organizowanych przez Fundację Pro przykładają zwolennicy aborcji, starając się za wszelką cenę zablokować mówienie prawdy o zabijaniu dzieci w Polsce. Dołącza do nich liczniejszy w nowym Sejmie chór polityków, którzy nawet nie ukrywają tego, że chcą złamać Konstytucję RP, wprowadzając przepisy ustawowe ograniczające prawo do życia. A mówimy przecież o prawie, które każdego dnia jest łamane lub obchodzone. Jeśli bowiem ktoś uważa, że antyludzki, łamiący prawa człowieka proceder aborcyjny ustał w naszym kraju wraz z wejściem w życie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z października 2020 roku, to najprawdopodobniej nie zauważa rozgrywającej się często zupełnie w podziemiu plagi handlu pigułkami wczesnoporonnymi, czy też używanej „w majestacie prawa” furtki prawnej dla wykonywania aborcji. Tę lukę stanowi pozostawiony w mocy zapis ustawy ze stycznia 1993 r., mówiący o możliwości wykonania przez lekarza aborcji w sytuacji stwierdzenia, że „ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej”.

 

I tu dochodzimy do miejsca, w którym perfidnie wykorzystuje się furtkę prawną rzekomego zagrożenia zdrowia psychicznego kobiety w ciąży, a więc szpitala w Oleśnicy. Pod tymże szpitalem swoje zgromadzenia organizuje Fundacja Pro – Prawo do życia. Jak zauważył gość naszego najbliższego spotkania w Elblągu, sądy regularnie stają po stronie niszczących pikiety zwolenników aborcji oraz władz szpitala. Jak dotąd, spowodowało to nałożenie kar na łączną kwotę ponad 60 000 zł.

 

Nasza dzisiejsza akcja modlitewna, połączona z kampanią informacyjną na temat skutków aborcji, była legalnym zgromadzeniem publicznym. Dopełniliśmy wszystkich formalnych procedur zgodnie z obowiązującym prawem i Konstytucją RP, która gwarantuje nam wolność zgromadzeń i wypowiedzi. Pomimo tego, na miejscu pod szpitalem zjawił się urzędnik z oleśnickiego ratusza, który rozwiązał zgromadzenie i wezwał policję, która siłą rozbiła naszą akcję i zatrzymała Adama. Policjanci zabrali również wszystkie nasze rzeczy – transparenty, megafony i plakaty używane w trakcie akcji.

- pisał w dniu 11 stycznia 2024 r. Mariusz Dzierżawski, tuż po tym, jak jeden z wolontariuszy fundacji został zatrzymany przez policję.

 

Co dalej z wolnością słowa w Polsce? Czy czeka nas kolejna fala prześladowań obrońców życia?

 

To przykład coraz częstszych działań o charakterze represyjnym, które za przyzwoleniem władz, a wbrew m.in. konstytucyjnej gwarancji prawa do zgromadzeń oraz konstytucyjnej swobodzie wyrażania poglądów, stosuje się wobec działaczy pro-life. To polska rzeczywistość początku roku 2024. Jak będzie dalej? Na to pytanie, jak również na pytanie o pożądaną odpowiedź ze strony opinii publicznej, postaramy się poszukać odpowiedzi podczas najbliższego spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Elblągu.

 

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Mariuszem Dzierżawskim (Fundacja Pro – Prawo do życia), zatytułowane „Koniec wolności słowa?”. Odbędzie się ono w Elblągu w czwartek 7 marca 2024 r. Miejsce spotkania to siedziba Stowarzyszenia Elbląscy Patrioci (współorganizatora spotkania) przy ul. Łączności 3. Początek zaplanowano na godz. 18:00. Wstęp wolny!

 

Klub „Polonia Christiana” w Elblągu

 

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.