Zapal świecę i powierz swoje sprawy Matce Bożej Fatimskiej

2018-03-29 00:00:00
Zapal świecę i powierz swoje sprawy Matce Bożej Fatimskiej

To już siódmy rok akcji, dzięki której skutecznie propagujemy Orędzie Fatimskie. Każdy, kto szuka duchowej pomocy dla siebie lub bliskich, a także pragnie podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski, ma możliwość zapalenia wirtualnej świecy i powierzenia swoich próśb i podziękowań Matce Bożej Fatimskiej. Wystarczy wejść na stronę internetową modlitwa.fatima.pl.


Przed nami Triduum Paschalne – najważniejszy czas w roku liturgicznym. Nasz Pan przynosi nam wiarę, nadzieję i miłość. W tych szczególnych dniach zatroszczmy się o naszych Bliskich i Przyjaciół. Zapalmy świecę i powierzmy ich opiece Fatimskiej Pani – Matki Zmartwychwstałego.


Każdy modlący się za pośrednictwem strony modlitwa.fatima.pl może zapalić święcę, która będzie płonąć przez siedem dni, trzydzieści dni lub bez limitu czasu. Jak czytamy na stronie, z każdą ze świec wiążą się różne przywileje:

  •  Jeśli zapalisz świecę „siedmiodniową”, siostry zakonne będą modliły się w Twojej intencji przez cały tydzień.


  • Świeca „trzydziestodniowa” oznacza modlitwę przez cały miesiąc. Dodatkowo w Twojej intencji zostanie odprawiona Msza Święta, a Twoja prawdziwa świeca trafi do Sanktuarium w Fatimie.


  • Jeśli pragniesz, aby modlono się w Twoich sprawach bez limitu czasu, wybierz świecę „wieczystą”. Oprócz świecy, która zostanie zapalona w Fatimie, zostaniesz członkiem duchowej rodziny Apostołów Fatimy, w której czekają na Ciebie liczne przywileje. Dodatkowo w Twojej intencji będą regularnie oprawiane Msze Święte każdego 13 dnia miesiąca.



Modlitwa w intencji bliskich to największy dar, jaki możemy im ofiarować. Zanieśmy więc przed oblicze Boga gorącą modlitwę, pamiętając, że pośredniczką wszystkich łask jest Maryja.

 

PiotrSkarga.pl / Modlitwa.Fatima.pl

 

 

Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.