Zapraszamy na premierę książki „Rozmowy Jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz”. Będą autorzy: ks. prof. Chrostowski i red. Lisicki!

2024-03-11 00:00:00
Zapraszamy na premierę książki „Rozmowy Jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz”. Będą autorzy: ks. prof.  Chrostowski i red. Lisicki!

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Wydawnictwo książkowe Fronda serdecznie zapraszają na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim oraz red. Pawłem Lisickim dotyczące ich najnowszej wspólnej książki pt. „Rozmowy Jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz”. Spotkanie autorskie poprowadzi doskonale znany naszym Darczyńcom i Czytelnikom red. Paweł Chmielewski.


Obaj autorzy to postacie, których nie trzeba przedstawiać naszym odbiorcom. Naczelny tygodnika „Do Rzeczy” red. Paweł Lisicki regularnie gości w programach realizowanych przez telewizję PCh24TV oraz na spotkaniach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Podobnie ksiądz prof. Waldemar Chrostowski, który wystąpił m.in. w głośnym filmie „Via Dolorosa” oraz w cyklu „Kto zabił Jezusa?” (wspólnie z red. Lisickim). Kontynuując ten wątek badawczy, mamy dla Państwa zaproszenie na spotkanie autorskie z obu tymi osobistościami, które zostało objęte patronatem medialnym przez magazyn „Polonia Christiana” oraz przez portal PCh24.pl.

 

Data i godzina spotkania: 20 marca (środa) 2024 r., godz. 18:00

Miejsce spotkania: sala w podziemiach Kościoła Wszystkich Świętych w Warszawie

Adres: Plac Grzybowski 3/5 w Warszawie

Na spotkanie wstęp wolny.

 

„Rozmowy Jerozolimskie” to niezwykła książka będąca pokłosiem wyprawy Księdza Profesora Waldemara Chrostowskiego i Pawła Lisickiego do Ziemi Świętej. Zadają ważne pytania, które od początku zawsze poruszały chrześcijan. Jak doszło do procesu Jezusa? Dlaczego tak popularny początkowo Nauczyciel z Galilei skończył ostatecznie na krzyżu? Kim byli Jego sędziowie i oskarżyciele? Do jakich frakcji religijnych należeli i czym się one od siebie różniły? Dlaczego doszło do procesu przed rzymskim prefektem? Kim był Mesjasz dla ówczesnych Żydów? Kim byli kapłani i jaką rolę odgrywali w świątyni jerozolimskiej? Jak to się stało, że Mesjasz przyszedł do swego ludu, a ten Go nie przyjął?


Paweł Lisicki nakreśla w tych rozmowach tło historyczne, polityczne i społeczne, a jego rozmówca, ksiądz profesor Chrostowski, skupia się na wymiarze teologicznym i religijnym. To rozmowy spokrewnionych ze sobą w duchu, którzy wierzą, że ziemia Izraela jest „piątą Ewangelią”, że jej drzewa, drogi, jezioro, domy, zapachy, zgiełk i cisza, odsłaniają historię narodzin, życia, śmierci i chwalebnego Zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu.

piotrskarga.pl

 

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.