Zapraszamy na XVII Kongres Konserwatywny

2021-01-22
Zapraszamy na XVII Kongres Konserwatywny

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na długo wyczekiwany XVII Kongres Konserwatywny. W zeszłym roku, z uwagi na rządowe obostrzenia, zmuszeni byliśmy do odwołania stacjonarnego spotkania w podkrakowskich Niepołomicach. Postanowiliśmy jednak dochować tradycji i zorganizować Kongres przy wykorzystaniu możliwości transmisji online.


Uwaga!
W związku z blokadą nałożoną przez YouTube na kanał PCh24TV - PoloniaChristiana, Kongres Konserwatywny transmitować będziemy na kanale PiotrSkargaTV:


https://www.youtube.com/user/PiotrSkargaTV

W związku ze zmianą formuły ze stacjonarnej na internetową, całość podzieliliśmy na dwa panele, które wyemitujemy w sobotę 30 stycznia oraz w niedzielę 31 stycznia 2021 roku.

 

Hasło XVII Kongresu Konserwatywnego to Kryzys w Kościele. Źródła, skutki, nadzieja odnowy. Zagadnienie to będziemy badać w ramach dwóch sesji tematycznych.

 

W pierwszej sesji, zaplanowanej na sobotę 30 stycznia o godz. 20:00, referaty wygłoszą: 

  • Tadeusz Isakowicz-Zaleski(Fundacja im. Brata Alberta), 
  • Paweł Lisicki(„Do Rzeczy”), 
  • Krystian Kratiuk(PCh24.pl).

 

Sesję tę, zatytułowaną Kryzys Kościoła jako owoc rewolucji antychrześcijańskiej, poprowadzi red. Paweł Chmielewski.

 

W drugiej sesji, zaplanowanej na niedzielę 31 stycznia o godz. 20:00, głos zabiorą:

  • Jacek Kotula(działacz pro-life, samorządowiec), 
  • Robert Bąkiewicz(Media Narodowe, Marsz Niepodległości),
  • Valdis Grinsteins (członek TFP, publicysta, podróżnik).

 

Tytuł tego panelu to Dać świadectwo Prawdzie - Apostolat świeckich jako nadzieja w czasie przełomu. Dyskusję ponownie moderować będzie red. Paweł Chmielewski.


Cały Kongres Konserwatywny będzie transmitowany na kanale PiotrSkargaTV w serwisie YouTube. Link do kanału: https://www.youtube.com/user/PiotrSkargaTV .

Nagrania z Kongresu będą później udostępnione do odtworzenia w naszych mediach (PCh24.pl, PiotrSkarga.pl).

 

Organizatorem XVII Kongresu Konserwatywnego jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują magazyn „Polonia Christiana” oraz portal PCh24.pl.

 


PiotrSkarga.pl

 

Rozbestwieni bezkarnością za niezgodne z prawem demonstracje uliczne i niszczenie świątyń lewaccy aktywiści i radykalne feministki tym razem chcą wymazać z historii Polski nazwisko zasłużonego polityka, który jest wymieniany jako jeden z twórców Niepodległej Ojczyzny. Zachęcamy Państwa do aktywnego protestu i wysyłania petycji w tej sprawie, co umożliwia kampania Stowarzyszenia „Polonia Christiana”.
Ze strony konserwatywnych wydawców internetowych wielokrotnie padały zapowiedzi stworzenia niezbędnej dla normalnego funkcjonowania społecznościowej alternatywy wobec wycinającego i blokującego różne treści serwisu YouTube. Przez długi czas deklaracje te kończyły się na planach i projektach. Teraz nastąpiła kluczowa zmiana. PCh24TV rusza z własną platformą streamingową!
Ciekawa dyskusja z znanymi konserwatywnymi działaczami i dziennikarzami na temat dyktatu, jaki narzuca nam lobby LGBT, komentarze o zablokowaniu roboczej wersji filmu o tym środowisku, zrealizowanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz zapowiedź przełomowego projektu naszego portalu PCh24.pl – to wszystko czeka nas w piątek (5 lutego) o godz. 20.00 na kanale PCh24TV na YouTube.
Administracja serwisu YouTube zablokowała możliwość publikowania i transmitowania na kanale PCh24.pl - Polonia Christiana. Media należące do Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi kolejny raz stają się celem cenzorów z korporacji Google, używających hasła "nawoływania do nienawiści" jako niczym nieuzasadnionego pretekstu do usuwania niewygodnych dla nich treści.
Paszporty szczepionkowe w Polsce? Ponad 8 tys. osób wysłało apel do premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa polskiej dyplomacji prof. Zbigniewa Rau w sprawie planów dzielenia Polaków na zaszczepionych na COVID-19 i niezaszczepionych. Ci drudzy mieliby ograniczone różne prawa i wolności. Wciąż można dołączyć do akcji.