Zatrzymajmy szkodliwą Konwencję Stambulską. Podpiszmy protest Ordo Iuris

2020-06-26
Zatrzymajmy szkodliwą Konwencję Stambulską. Podpiszmy protest Ordo Iuris

Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!

Konwencję w kwietniu 2015 roku, tuż przed swoją porażką w wyścigu prezydenckim, ratyfikował Bronisław Komorowski. Członkowie konserwatywnego obyczajowo Prawa i Sprawiedliwości obiecywali, że akt ten zostanie przez nich odrzucony.

Jeśli dojdziemy do władzy, to będzie ustawa o ochronie kobiet przed przemocą i to taka, że będzie mróz w oczy szczypał – bardzo, bardzo twarda, tylko niemająca nic wspólnego z twierdzeniem, że kobieta czy mężczyzna to twór kulturowy, a nie coś, co daje natura – mówił wówczas Jarosław Kaczyński.


Wtórował mu Zbigniew Ziobro: To jest feministyczny wymysł i twór, który ma uzasadniać ideologię gejowską. Nie trzeba sięgać po konwencję. O tym, że nie wolno bić kobiet, można przeczytać w Ewangelii.

Beata Szydło mówiła z kolei, że konwencja przeciw przemocy to mistyfikacja.


Jednak mimo mocnych słów i pięknych zapowiedzi, Polska nadal nie wypowiedziała Konwencji Stambulskiej. Każdy kolejny dzień jej obowiązywania to realne zagrożenie dla polskich rodzin.  


Konwencja wprost uderza w małżeństwo i rodzinę, upatrując w różnicach pomiędzy kobietami i mężczyznami źródeł przemocy
. Zupełnie pomija przy tym obiektywne czynniki występowania tego zjawiska takie jak uzależnienie od alkoholu i narkotyków – stwierdza Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Co więcej, dzieci w krajach, w których została wprowadzona, będą przekonywane, że istnieją więcej niż dwie płcie, a ich biologiczne znaczenie zostanie przekształcone w formułę społeczno-kulturowego konstruktu.

Tylko zdecydowany głos prawych obywateli Europy może powstrzymać plany radykalnych lewicowych środowisk, dążących do podważenia roli podstawowej struktury społecznej, jaką jest rodzina.

https://stopgenderconvention.org/

 

Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.
Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do podpisania petycji „Nie dla antyrodzinnej presji eurokratów na polskie samorządy!”, która jest reakcją na skandaliczny szantaż wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourowej. Czeska polityk, pod pozorem walki z dyskryminacją środowisk LGBT, chce odciąć unijne dotacje polskim województwom, które podpisały Samorządową Kartę Praw Rodziny. Protest w tej sprawie można podpisać na stronie protestuj.pl.