Zdrowie i Pro Life to tematy dwóch ostatnich dni Tygodnia Życia i Wolności

2021-06-11
Zdrowie i Pro Life to tematy dwóch ostatnich dni Tygodnia Życia i Wolności

Jeszcze tylko dwa dni trwać będzie Tydzień Życia i Wolności. Na piątek i sobotę zaplanowane zostały dwa niezwykle ważne tematy, dotyczące wyzwań, jakie nasiliły się w ostatnim czasie. Tematem wiodącym piątku będzie #Zdrowie, a soboty – ostatniego dnia Tygodnia Życia i Wolności – #ProLife.
Zapraszamy do przybycia na to wydarzenie – w piątek od godz. 16:30 w Warszawie oraz w sobotę od godz. 16:00 w Krakowie – i wysłuchania prelekcji oraz debat licznego grona ekspertów.

Organizatorzy Tygodnia Życia i Wolności (Stowarzyszenie „Polonia Christiana” oraz Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi) zaprosili do udziału w sześciu dniach kongresu ponad 50 prelegentów, którzy w formie prelekcji, paneli tematycznych i debat przybliżają nam problemy, z którymi borykamy się w wyniku prób przeprowadzenia rewolucyjnych zmian społecznych i gospodarczych.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w obu tych panelach, osobiście bądź za pośrednictwem transmisji na żywo, które realizuje internetowa telewizja PCh24TV. Aby wziąć udział w Tygodniu Życia i Wolności wystarczy wejść na stronę pch24.tv i dołączyć do bezpłatnej bezpośredniej transmisji.

Decyzje dotykające jednostki, grupy społeczne i prowadzących działalność gospodarczą, tłumaczone walką z koronawirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19, często są niespójne i nielogiczne, ale ich skutki są dolegliwe już dzisiaj, a z pewnością będą miały wpływ także w dłuższym okresie czasu.
Dlatego tak ważna jest diagnoza przyczyn ograniczania praw oraz nakładania nowych obowiązków na obywateli, mocno już zmęczonych przedłużaniem obostrzeń uderzających w więzi rodzinne, społeczne i swobodę działalności gospodarczej. Warto więc skorzystać z spotkań, jakie zaoferowane zostały w ramach Tygodnia Życia i Wolności.

W piątek 11 czerwca odbywa się panel #Zdrowie, na którym omawiane będą medyczne i społeczne skutki rządowych i instytucjonalnych działań wobec kryzysu COVID-19. Początek konferencji o godz. 16:30 w sali konferencyjnej im. I. Strzeleckiej w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym „Społem” przy ul. Grażyny 13/15 w Warszawie.

Oto dokładny program panelu #Zdrowie:

[16:30] Pokaz filmu Nowa nienormalność + Q&A z reżyserem: Piotr Relich

[18:00] Prelekcja autorska – red. Witold Gadowski

[19:00] debata Medyczne i społeczne skutki rządowych i instytucjonalnych działań wobec COVID-19

- prowadzący debatę: red. Paweł Chmielewski

- uczestnicy debaty:

* Dr Paweł Basiukiewicz

* Dr Mariusz Błochowiak

* Dr Radosław Czosnowski

* Dr Zbigniew Hałat

* Prof. Kornelia Polok

* Prof. Roman Zieliński

* Paweł Klimczewski

* Red. Jan Pospieszalski

Na sobotę 12 czerwca zaplanowany jest panel #ProLife, który poświęcony będzie sprawom ochrony życia oraz ocenie skuteczności działań ruchu Pro Life w Polsce.
Początek panelu o godz. 16:00 w sali konferencyjnej hotelu INX Design w Krakowie przy ul. Starowiślnej 91.

Szczegółowy program sobotniej konferencji wygląda następująco:

[16:00] prelekcja Czy zakaz aborcji jest skuteczny? – mec. Adam Kondrakiewicz (Fundacja Koliber)

[16:45] prelekcja Czego jeszcze nie zrobiliśmy dla uratowania dzieci przed aborcją – Jacek Kotula

[17:30] Według feministek nie powinienem się urodzić  – gość specjalny dr Bawer Aondo-Akaa (Fundacja Pro – Prawo do życia)

[18:30] debata Jak przekonać młodych do obrony życia?

- prowadzący debatę: red. Łukasz Karpiel

- uczestnicy debaty:

* red. Agnieszka Borkiewicz (Media Narodowe)

* Laura Lipińska (Fundacja Życie i Rodzina)

* Karolina Pawłowska (Instytut Ordo Iuris)

* red. Krystyna Różańska-Gorgolewska (Radio Poznań)

* Katarzyna Uroda (Fundacja Pro – Prawo do życia)

[20:00] Marsze Dla Życia i Rodziny – prezentacja specjalna – Piotr Podlecki, SKCh im. Ks. Piotra Skargi

[20:15] wykład Dotrzeć z Ewangelią życia do serca każdego człowieka – ks. prof. UAM Andrzej Pryba MSF (Centrum im. Adama Smitha)

Znany dziennikarz, pisarz, publicysta i poeta Witold Gadowski zaprasza na najbliższą niedzielę na spotkanie/manifestację na Rynek w Krakowie. Jak podaje portal PCh24.pl, początek wydarzenia wyznaczono na godzinę 16.00. Przypomnijmy, że Witold Gadowski jest jednym z uczestników kończącego się w sobotę Tygodnia Życia i Wolności, którego organizatorami są Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana.
Przed nami jeszcze kilka dni Tygodnia Życia i Wolności w ramach którego od poniedziałku (7 czerwca) do soboty (12 czerwca) eksperci i dziennikarze dyskutują o trudnych sprawach naszego codziennego życia i wyzwaniach, jakie przed obrońcami życia i wolności stoją w XXI wieku.
Dzisiaj o godzinie 17.00 prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak otworzy Tydzień Życia i Wolności, w którym mogą wziąć Państwo udział do soboty 12 czerwca. Tematem pierwszego dnia będzie #Kościół.
Już w poniedziałek 7 czerwca 2021 r. startuje Tydzień Życia i Wolności, który nasza redakcja objęła patronatem medialnym. Przez 6 kolejnych dni wystąpi ponad 50 prelegentów. Wydarzenie to będzie można śledzić na żywo zarówno przez internet, jak też i stacjonarnie. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w spotkaniach.
Pierwszy raz w historii naszego Stowarzyszenia organizujemy konferencję, która obejmie aż sześć dni i w całości będzie transmitowana online. Tydzień Życia i Wolności to inicjatywa Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenia „Polonia Christiana”, w którą włączył się cały szereg organizacji pozarządowych. Nadszedł czas, by powiedzieć prawdę o społecznych, medycznych, gospodarczych i prawnych skutkach obostrzeń, które wprowadzono pod hasłem walki z COVID-19.