Zemsta niedźwiedzi polarnych: rozmnażają się wbrew ekologom

2012-03-19 00:00:00
Zemsta niedźwiedzi polarnych: rozmnażają się wbrew ekologom

John Horvat z amerykańskiego stowarzyszenia TFP zauważa, że czasy są coraz mniej łaskawe dla ekologów. Niedźwiedzie polarne, które podawano za przykład ginącego gatunku z powodu ocieplenia klimatu, jak na złość ekologom mają się świetnie.   
 
Władze Kanady donoszą, że mają coraz więcej problemów z niedźwiedziami, ponieważ wchodzą do miast i sieją spustoszenie. Rosnąca populacja tych zwierząt staje się prawdziwym utrapieniem mieszkańców. Często muszą oni prosić myśliwych o ochronę. Co więcej, pojawiają się doniesienia o tym, że niedźwiedzie wędrują coraz bardziej na południe, gdzie praktycznie nigdy wcześniej ich nie spotykano. 
 
Minister Środowiska Kanady Daniel Shewchuk oświadczył w komunikacie prasowym, że populacja  niedźwiedzi polarnych nie spada, ale rośnie i że żadne znane czynniki środowiskowe lub inne nie stanowią obecnie szczególnego lub bezpośredniego zagrożenie dla ich rozwoju.  
 
Ekolodzy wydają się nie przejmować tego typu wiadomościami i dalej straszą ociepleniem klimatu. Twierdzą, że tylko jedna z 19 wszystkich subpopulacji niedźwiedzi polarnych obecnie rośnie, trzy utrzymują się na stabilnym poziomie, osiem spada, a w przypadku pozostałych siedmiu trudno powiedzieć, jak jest.  
 
Naukowcy kwestionują statystyki ekologów. Twierdzą, że ich prognozowanie opiera się na tworzeniu modeli komputerowych, przewidujących wydarzenia kilkadziesiąt lat w przyszłość, a nie na rzeczywistej obserwacji niedźwiedzi. 


Źródło: Tfp.org, AS.
 
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.
Jacek Kotula wraz z Klubem "Polonia Christiana" zapraszają na kolejny fascynujący cykl spotkań, poświęconych życiu i cudom świętego Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego. Już wkrótce opowie o nim w Iwoniczu Zdroju, Rymanowie Zdroju i Babicy koło Rzeszowa.
Niezłomna osobowość, wielki patriotyzm i pełne oddanie Ojczyźnie – tymi słowami można określić postawę rotmistrza Witolda Pileckiego, który czynnie walczył o wolną Polskę w I i II wojnie światowej, w wojnie polsko – bolszewickiej oraz z władzą komunistyczną po 1945 roku. Na dwa spotkania z dr Anną Mandrelą, poświęcone tematowi kształtowania cnót i charakteru na przykładzie Pileckiego, zapraszają Kluby „Polonia Christiana” do Olsztyna i Elbląga.