”Gość Niedzielny” informuje o akcji ”Nie wstydzę się Jezusa”

2011-04-15 00:00:00
 ”Gość Niedzielny” informuje o akcji ”Nie wstydzę się Jezusa”


O breloczkowej akcji Krucjaty Młodych, przebiegającej pod hasłem „Nie wstydzę się Jezusa!”, informuje w najnowszym numerze „Gość Niedzielny”. – Liczymy na milion. I nie jest to nasze ostatnie słowo – mówi koordynator akcji, Grzegorz Pabijan z Krucjaty Młodych działającej przy Stowarzyszeniu im. ks. P. Skargi, komentując liczbę 316 tysięcy osób, które już dały świadectwo swojej wiary.

Zaczęło się od Wrocławia. Paru uczniów z tamtejszego XIV liceum zażądało zdjęcia z klas krzyży – opowiada katolickiemu tygodnikowi Grzegorz Pabijan. – „Gazeta Wyborcza" rozdmuchała problem. Doszło do szkolnej debaty, co począć z krzyżami. Przed szkołą nasi znajomi zaczęli rozdawać breloczki z napisem: „Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem" – mówi działacz Krucjaty.

Pabijan przypomina, ze tamtą debatę wygrali młodzi, którzy bronili obecności krzyży. – I była to ogromna większość uczniów! To był impuls do breloczkowej ogólnopolskiej akcji – podkreśla koordynator akcji.

„Wystarczy zalogować się na stronie www.mt1033.pl i zamówić darmowy breloczek. Z jednej strony krzyż i duży napis: «Nie wstydzę się Jezusa», z drugiej cytat z Mateusza. Akcja ruszyła półtora miesiąca temu, a dziś licznik wskazuje już 316 tysięcy. Tyle osób nosi breloczek. I zobowiązuje się wypełniać jeden uczynek miłosierdzia dziennie” – czytamy w „Gościu Niedzielnym”.

Świętość powinna być codziennością. Ma ona tak potężną siłę, że każdy człowiek, który zetknie się ze świętym, ma nagle poczucie, jakby wyszedł z ciemnego, zatęchłego pomieszczenia wprost na Rusinową Polanę – dodaje Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.

Źródło: „Gość Niedzielny”

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.