”Chrześcijańska koncepcja porządku i władzy”

2007-12-03 00:00:00
”Chrześcijańska koncepcja porządku i władzy”

Polska Semper Fidelis

Bohaterski naród, poświęcony Najświętszej Pannie w 1656 roku, poddany przez prawie pół wieku jarzmu jednej z najgorszych tyranii w historii, któremu udało się jednak bohatersko dochować wierności swej Wierze. Wierze, która przyniosła wielką liczbę męczenników, z Nieba zsyłających Polsce błogosławieństwa i łaski.

Katolik
Jestem katolikiem, należę do Świętego Apostolskiego Kościoła Rzymsko-Katolickiego, nie umiem myśleć w oderwaniu od Boga, a co za tym idzie, w oderwaniu od Jego Przykazań i nauk Świętego Kościoła Katolickiego, jedynego prawdziwego, Kościoła Chrystusowego.

Chcieć myśleć, wykluczając Boga, to tak jakby chcieć widzieć bez światła.

Tak więc to przez pryzmat Wiary podejmę temat, który mi zaproponowano: „Chrześcijańska Koncepcja Porządku i Władzy”.

* * *

Jest to dla nas, którzy dążymy do ideału odrodzenia Cywilizacji Chrześcijańskiej, zagadnienie o fundamentalnym znaczeniu, gdyż bez porządku i władzy nie może być cywilizacji w pełnym tego słowa znaczeniu, a więc Cywilizacji Chrześcijańskiej…

To ten właśnie ideał inspiruje działalność Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, jak również innych pokrewnych mu instytucji działających na wszystkich pięciu kontynentach. Instytucje te, pod hasłem „Tradycja, Rodzina, Własność” obrały sobie za cel obronę wartości chrześcijańskich - zagrożonych obecnie przez mentalność laicyzującą, która dąży do modelu społeczeństwa żyjącego w odwróceniu od Boga, lekceważąc plany Stwórcy w stosunku do ludzkości.

Powrót do wartości chrześcijańskich jest więc dla nas, działaczy katolickich, bardziej niż kiedykolwiek, obowiązkiem. I nie jest to obowiązek jak każdy inny, lecz racja naszego bytu.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.