”Nie wstydzę się Jezusa”

2011-03-03 00:00:00
”Nie wstydzę się Jezusa”

Ruszyła akcja skierowana do młodych i dojrzałych Polaków. Centrum dowodzenia tej duchowej batalii znajduje się na stronie internetowej www.mt1033.pl. Nazwa nawiązuje do cytatu z Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 10,33): „Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem”.

Organizatorzy chcą obudzić sumienia Polaków, by nie bali się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga. Stań do walki z samym sobą. Ze wstydem i obojętnością. Zdecydowanie opowiedz się za Jezusem i własną postawą nakłoń innych do odważnego wyznania wiary – czytamy na stronie internetowej.

Jak włączyć się do akcji? – Zamawiając brelok „Nie wstydzę się Jezusa” i nosząc go w widocznym miejscu. A jeśli wymagamy od siebie więcej – wypełniając przynajmniej jeden duchowy uczynek miłosierdzia dziennie: upominając grzesznych, pouczając nieumiejętnych, doradzając wątpiącym, pocieszając zasmuconych, cierpliwie znosząc krzywdy, chętnie darując urazy i modląc się za żyjących i zmarłych. Na wspomnianej stronie udostępniono internautom panel, dzięki któremu mogą podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z wypełniania uczynków wobec innych.

Szczegóły tej odważnej i szlachetniej kampanii na: www.mt1033.pl

Równolegle działa profil akcji na Facebooku: www.facebook.com/NieWstydzeSieJezusa

Akcja „Nie wstydzę się Jezusa” ruszyła w wielu miejscach w Polsce. W ostatnim tygodniu lutego w Radomiu autorzy akcji rozdali blisko 2 tysiące breloków. Koordynatorzy akcji odwiedzili m.in.: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri, Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, Parafię św. Józefa, Parafię Matki Odkupiciela, Parafię Matki Bożej Miłosierdzia. W okolicach Radomia breloki trafiły również do Parafii Wniebowzięcia NMP w Jarosławicach, a także do Parafii św. Barbary w Pionkach.

Breloki „Nie wstydzę się Jezusa” otrzymują również uczniowie szkół i placówek wychowawczych z Krakowa. Tylko w ostatnim tygodniu ponad 500 symboli akcji trafiło do takich miejsc, jak: Prywatne Gimnazjum Salwator w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 50 im. W. Tetmajera, Akademia Obrońców Życia, Specjalistyczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Parkowa" w Krakowie.

Źródło: www.mt1033.pl, www.facebook.com/NieWstydzeSieJezusa
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.