Prześladowania chrześcijan w krajach Azji oraz próby zalegalizowania w Polsce procederu in vitro – to główne tematy najnowszego numeru dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, dostępnego w prenumeracie i punktach sprzedaży na terenie całego kraju.
Trwająca od sierpnia 2008 r. eskalacja przemocy w Indiach – profanacji świątyń, morderstw, gwałtów, tortur – stała się dla autorów pisma przyczynkiem do analizy sytuacji chrześcijan w azjatyckich państwach zdominowanych przez hinduizm i islam. Przy biernej postawie rządów zachodnich i organizacji międzynarodowych powołanych do obrony „praw człowieka” dokonuje się tam bezkarna eksterminacja, oczywiście za przyzwoleniem bądź wręcz nawet przy czynnym wsparciu miejscowych władz. Na łamach „Polonia Christiana” siostra Michaela Pawlik OP opisuje historyczny rozwój leżącej u podstaw panującej tam sytuacji ideologii hinduistycznej, a także stosunek jej twórców i kontynuatorów do religii objawionej.
Roman Konik przypomina zmagania o dalsze trwanie w Chinach Kościoła katolickiego, od lat i na różne sposoby administracyjnie zwalczanego.
Finał trwających przez pół roku prac komisji przygotowującej tzw. ustawę bioetyczną zbiegł się w czasie z opublikowaniem przez Stolicę Apostolską instrukcji
Dignitas personae, o przyrodzonej godności ludzkiej, a także listu polskich biskupów
Otoczmy troską życie człowieka. Dlaczego – pomimo jasnego stanowiska Kościoła – rękami parlamentarzystów deklarujących przywiązanie do jego nauczania, próbuje się zalegalizować w naszym kraju zabójczą metodę
in vitro? O tym , a także o etycznej alternatywie dla „produkcji” dzieci z probówki mówi w wywiadzie dla „PCh” dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.
Oba zjawiska – krwawe prześladowania wyznawców Chrystusa oraz dokonywane w zaciszu laboratoriów zabójstwa ludzkich istot w początkowej fazie rozwoju – spotykają się powszechnie w świecie polityki i mediów z metodyczną dezinformacją i przemilczeniem, które jest przecież tylko kolejną postacią kłamstwa.
Szatan: ojciec fałszu i zbrodni – to tytuł teologicznych rozważań kard. Jorge Mediny Estéveza w dziale Credo.
W dziale Społeczeństwo Paweł Toboła-Pertkiewicz rozważa możliwe skutki objęcia prezydentury w Stanach Zjednoczonych przez Baracka Husseina Obamę, kandydata Partii Demokratycznej, której propaganda okazała się skuteczna nawet wobec wielu wyborców o poglądach konserwatywnych. Czy jednak rokujące jak najgorzej zamierzenia i deklaracje Obamy nie obrócą się w efekcie końcowym na korzyść „Ameryki tradycyjnej”?
W uznawanej również za kraj szczególnie przywiązany do tradycji Wielkiej Brytanii coraz bardziej daje się we znaki urzędowy terror politycznej poprawności. Bogna Białecka przytacza szereg przykładów narzucania przez władze tego państwa przepisów promujących dewiację homoseksualną. Co szczególnie dotkliwe – indoktrynacją obejmowane są w dużej mierze najmłodsze pokolenia Brytyjczyków.
Sporo miejsca autorzy „PCh” poświęcili tym razem Estonii – zarówno jej chrześcijańskiemu dziedzictwu, jak i licznym problemom przeżywanym obecnie przez ten, nieodległy Polsce kraj. Jaki los czeka zlaicyzowany naród, pogrążony w duchowej i demograficznej zapaści?
Nie mogło też zabraknąć w „Polonia Christiana” tematów związanych z historycznym dziedzictwem Polski i Europy. Jacek Kowalski zaprasza tym razem na wyprawę do kryjącego architektoniczne skarby Strzelna. Mariusz Affek opisuje natomiast rytuał koronacyjny naszych królów. Odwiedzamy też rzymską wystawę religijnych obrazów Giovanniego Belliniego.
W dziale Historia Grzegorz Kucharczyk pisze o ideowym obliczu oraz realnych skutkach niemieckiej polityki
Kulturkampfu, zaś Leszek Żebrowski oddaje pisarski hołd rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.
„Polonia Christiana” dostępna jest w
prenumeracie, salonach prasowych Empik, Ruch, Relay oraz Inmedio.
Zapraszamy do lektury!
PiotrSkarga.pl