1 grudnia otwarta premiera kinowa w Warszawie: „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”

2021-11-28
1 grudnia otwarta premiera kinowa w Warszawie: „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”

 Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.

 

Doświadczenia przeszłości powinny być dla nas ostrzeżeniem przed zakusami nowych totalitarystów, wdrażających w życie plan odcinania społeczeństwom wolności i swobód obywatelskich, prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, do godności i innych praw. Orwellowski podział społeczeństwa i świata w „Roku 1984” od momentu wydania tej książki stał się punktem odniesienia dla wielu komentatorów przemian jakich doświadczamy współcześnie.

 

Ważne pytania

 

Obserwując rewolucje społeczne i obyczajowe, wojny handlowe i konflikty polityczne widzimy, że dzisiejszy świat zmierza w niebezpiecznym kierunku. W zapowiedzi premierowego pokazu filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” na portalu Stowarzyszenia „Polonia Christiana” zadawane są ważne dla nas tu i teraz pytania:

„Czy wizja George’a Orwella zawarta w książce „Rok 1984” właśnie spełnia się na naszych oczach? Czy jesteśmy świadkami końca systemu politycznego liberalnej demokracji i zastąpienia go nową, nieznaną dotąd formą dyktatury, w której podstawowe prawa i wolności obywatelskie przejdą do historii?”

 

W nowym dokumencie filmowym, sygnowanym logo PCh24TV, wystąpili między innymi red. Rafał Ziemkiewicz, red. Witold Gadowski, Krzysztof Karoń i Mateusz Ochman. Zastanawiają się oni nad konsekwencjami stawiania pozornego poczucia bezpieczeństwa ponad wolność.

 

Omnipotencja państwa?

 

Symptomów odbierania praw, wolności i wprowadzania ograniczeń na masową skalę mamy w XXI wieku coraz więcej. Rugowanie z przestrzeni publicznej elementów religijnych, zakaz praktyk religijnych i prześladowania chrześcijan, rosnąca rola państw w dystrybucji wpływów z podatków, ograniczenia w swobodzie przemieszczania się i w działalności gospodarczej, zawiłe prawo i wiele innych przykładów dowodzą, że pod pozorem praworządności wprowadzane są na świecie ograniczenia, jakie były zamysłem niejednego polityka czy dyktatora – komunistycznego czy narodowo-socjalistycznego.

 

Warto więc spojrzeć na otaczający nas świat oczami twórców nowego filmu, nieprzypadkowo tytułem nawiązującego do dzieła George’a Orwella. Film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego, znanego czytelnikom i widzom mass mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, będzie dobrą okazją do refleksji nad rzeczywistością poddaną dynamicznym zmianom na szczeblach państw i organizacji międzynarodowych.

 

Zapraszamy do Warszawy

 

Już w środę 1 grudnia 2021 r. będą Państwo mogli w warszawskim kinie „Luna” zobaczyć film, który odnosząc się do przeszłości, trafnie kreśli obraz, który znamy z codzienności. Może też być natchnieniem do przymierzenia się – z własnego punktu widzenia – do utworzenia własnej wizji scenariusza na przyszłość… i refleksji nad swoją rolą w obronie zdobyczy cywilizacji łacińskiej.

Niewątpliwie film pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” powinien stać się alarmem budzącym do działania wobec coraz groźniejszych dla wolności obywatelskich projektów politycznych.

 

Film, który powstał dzięki Darczyńcom

 

„Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” powstał dzięki pomysłowości i zaangażowaniu ekipy telewizyjnej PCh24TV, ale przede wszystkim – dzięki ofiarności darczyńców Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Ideę stworzenia filmu ostrzegającego przed niebezpiecznymi zmianami o cywilizacyjnym wymiarze poparło wiele osób.

Dzięki licznym drobnym wpłatom udało się pokryć podstawowe koszty produkcyjne w kwocie 50 tys. zł. Za sprawą naszych Darczyńców teraz film trafia do odbiorców – w pierwszej kolejności do wspierających jego powstanie, ale także i do szerszej widowni.

 

Przypominamy – w środę 1 grudnia 2021 r. odbędzie się oficjalna kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”. Bezpośrednio po emisji zaplanowany jest krótki panel dyskusyjny z udziałem twórców i niektórych bohaterów filmu. Swoją obecność potwierdzili już Rafał Ziemkiewicz i Krzysztof Karoń.

Serdecznie zapraszamy Państwa do przybycia na kinową premierę filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” oraz do poinformowania o tym wydarzeniu Państwa rodziny i znajomych. Wstęp wolny!

 

Miejsce: Kino Luna, Sala A, ul. Marszałkowska 28, Warszawa.

Data i godzina: 1 grudnia 2021 r. (środa), godz. 19:00.

Zobacz trailer filmu Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”

Bez gorliwej wiary i umiłowania Polski, a co za tym idzie, konieczności jej obrony przed bolszewizmem, w 1920 roku nie byłoby triumfu w Bitwie Warszawskiej. Nie byłoby tego również bez wymodlonej pomocy Matki Bożej Łaskawej – patronki Warszawy. „Wojna i wiara 1920” to temat spotkania w naszym Klubie z Dariuszem Walusiakiem, które pozwoli nam lepiej zrozumieć duchowy wymiar pogromu Armii Czerwonej latem 1920 roku. Zapraszamy do Warszawy już w czwartek, 18 sierpnia 2022 roku.
Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to jedna z najstarszych uroczystości maryjnych, obchodzona na ziemiach polskich. Ustalenie jej na 15 sierpnia miało miejsce około VI wieku w Konstantynopolu. Od ubiegłego stulecia Święto Wniebowzięcia ma w Polsce także wymiar patriotyczny – to święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, podczas której właśnie 15 sierpnia miał miejsce cud nad Wisłą.
Tragiczny wypadek podczas pielgrzymki przerwał życie naszego Kolegi, który niósł fatimską nowinę do katolików na Ukrainie. Rafał Serafin zginął 14 lipca 2002 roku podczas służby Bogu i Maryi, zostawiając osamotnioną żonę i rocznego wówczas synka. Pamięć o Nim jest naszym podziękowaniem za dar wspólnej pracy z wspaniałym człowiekiem i oddanym czcicielem Matki Bożej z Góry Karmel.
Najnowszy film produkcji Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pt. „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu” to znaczący zasób wiedzy na temat dobrodziejstwa Bożego Miłosierdzia. W spotkaniu podczas pokazu filmu w Szczecinie weźmie udział Krystian Kratiuk, redaktor naczelny PCh24.pl. Swoją obecność na spotkaniu zapowiedział także ks. Grzegorz Śniadoch IBP.
Decyzja Sądu Najwyższego USA, który stanął w obronie życia poczętych dzieci, wywołuje furię wśród propagatorów aborcji, którzy nie wahają się wykorzystywać nawet sejmowej trybuny do głoszenia swoich antyludzkich postulatów. W tej sytuacji sięgamy po Modlitwę Różańcową, która ma szczególną moc wynagradzania Panu Bogu za grzechy już popełnione i wypraszania przyszłych łask.