Abp Tomasi: szansa dla ewangelizacji

2012-03-14 00:00:00
Abp Tomasi: szansa dla ewangelizacji

Abp Silvano Tomasi, przedstawiciel Stolicy Apostolskiej w Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji uważa, że wzmożony ruch migracyjny to szansa dla ewangelizacji. - Mieszkańcy krajów misyjnych przybywają do nas. Musimy ich ewangelizować, aby i oni mogli się stać chrześcijanami - uważa hierarcha. Migracja osiąga dziś niespotykane dotąd rozmiary. Liczbę osób, które żyją poza krajem pochodzenia, szacuje się na 215 mln.

Jak zaznacza przedstawiciel Watykanu, Kościół stara się przypominać wspólnocie międzynarodowej, że migrację należy regulować w sposób etyczny i rozsądny, aby służyła dobru wszystkich: samego migranta, kraju pochodzenia, jak i oczywiście kraju docelowego. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego abp Tomasi podkreślił, że dla chrześcijaństwa ruch migracyjny zawsze jest okazją do głoszenia Ewangelii.

- Tak było w dziejach Kościoła począwszy od czasów jerozolimskich. Na skutek prześladowań pierwsza wspólnota chrześcijańska została rozproszona na cztery strony świata. Wszędzie, dokąd dotarli chrześcijanie, powstawały nowe wspólnoty. Dziś Filipińczycy na przykład migrują do krajów Zatoki Perskiej i tworzą nowe wspólnoty chrześcijańskie tam, gdzie ich do tej pory nie było. Stają się zaczynem ewangelizacji - wyjaśnia abp Tomasi, dodając, że dziś do Europy przybywają tysiące ludzi z krajów misyjnych, do których wcześniej my wysyłaliśmy misjonarzy. - Jest to wyzwanie dla parafii, księży i świeckich. Musimy się nauczyć głosić im wiarę tak, aby w sposób wolny i świadomy mogli obrać życie chrześcijańskie w nowym kontekście, w jakim się znaleźli - zaznacza.

Źródło: Radio Watykańskie
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!