Akcja Studencka TFP przeciw socjalizmowi w Ameryce

2010-08-20 00:00:00
Akcja Studencka TFP przeciw socjalizmowi w Ameryce

Po raz kolejny Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności zaangażowało się w prowadzenie akcji zwalczającej socjalizm w swoim kraju. Tym razem członkowie Akcji Studenckiej TFP zorganizowali typową kampanię w stylu TFP-owskim w stanie Teksas.

Nienagannie ubrani młodzi ludzie, z narzuconymi na ramiona czerwonymi szatami, z dużymi sztandarami z wizerunkiem lwa walczącego oraz transparentami zachęcali na najbardziej ruchliwych ulicach Houston, Austin i innych miast Teksasu tamtejszych kierowców, by zatrąbili, jeśli są za „wolnością Ameryki od socjalizmu”. W innych miejscach dyskutowali z przechodniami z różnych grup społecznych, wyjaśniając, co złego jest w socjalizmie i rozdawali przygotowane z tej okazji ulotki.

Jak można się było spodziewać, reakcje były bardzo różne, począwszy od obojętności poprzez wielki entuzjazm a na nienawiści kończąc. Podsumowując całą akcję młodzi członkowie TFP stwierdzili jednak, że częściej spotykali się z sympatią i pozytywną reakcją niż niechęcią, czego dowodem były liczne klaksony i wysiadający z aut kierowcy, którzy dopytywali się o cel akcji i wyrażali swoje poparcie w najróżniejszy sposób. Członek TFP, Charles Sulzen trafnie podsumował kampanię mówiąc: „Wiele osób podjeżdża swoim autami i naciska klakson z tak szerokim uśmiechem na twarzy jak dzieci w lodziarni”.

Ludzie chętnie pomagali studentom, goszcząc ich u siebie, zapraszając na obiad czy wręcz oferując nocleg. Byli też tacy, którzy nie kryli złości z powodu prowadzonej przez TFP akcji.

Pewna kobieta, jak się później okazało katoliczka, która pracuje w ośrodku pomocy społecznej, nie mogła zrozumieć, dlaczego TFP odrzuca egalitaryzm i feminizm. Kobieta skarżyła się, że jako pracownik socjalny obserwuje „ogromną dyskryminację ze strony białych mężczyzn”, którzy jej zdaniem mają za dużo władzy. Postulowała wręcz pozbawienie ich wpływów w społeczeństwie, gdyż dopuszczają się różnych nadużyć. Jeden z członków TFP odpowiedział jej, że fakt, iż mężczyźni czasami nie postępują tak, jak powinni wcale nie oznacza, że męskość jako taka w ogóle jest zła, tylko że porządek moralny w społeczeństwie uległ erozji. Nie można przecież, jak tłumaczył John Ritchie, wyeliminować roli mężczyzn ze społeczeństwa, by uniknąć przypadków nadużyć z ich strony. Byłoby to tak samo absurdalne jak wyeliminowanie żywności, by nie dopuścić do pojawienia się otyłości w społeczeństwie. Podobnych osób tak radykalnie myślących jak ta młoda kobieta było więcej. Ameryka, co widać wyraźnie, jest podzielona. Młodzi członkowie TFP sami nie mogli się nadziwić, jak radykalne, a nawet absurdalne podejście do różnych spraw mają ludzie i jak bardzo „przesiąknięci” są socjalistycznym myśleniem.

W czasie swojej akcji w stanie Teksas członkowie Akcji Studenckiej spotkali się także z zakonnicą z Wietnamu, która zaprosiła ich na obiad i opowiedziała, jak wiele lat temu uciekła z komunistycznego Wietnamu. Wspominała, jak na zatłoczonej ponad miarę niewielkiej łodzi uciekinierzy - łącznie z małymi dziećmi umieszczonymi pod pokładem, którym podawano środki nasenne - przedostali się do Malezji, a stamtąd do USA. Mówiła o strasznych warunkach, w jakich musieli przebywać przez kilka dni bez kawałka chleba w ustach, ciągle żywiąc obawę o to, by nie natknąć się na komunistów, bo wtedy wszyscy zostaliby rozstrzelani. Siostra nie miała wątpliwości co do tego, że komunizm i socjalizm mają wspólne korzenie i, że trzeba zwalczać obie ideologie.

Źródło: Tfp.org, AS.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.