Ponad 60 osób obejrzało filmy „The Soviet Story” oraz „Fatima – orędzie tragedii czy nadziei?” w Szczecinie podczas spotkania zorganizowanego pod patronatem dwumiesięcznika „Polonia Christiana” oraz kwartalnika Myśl.pl. Projekcja obu filmów odbyła się 3 lutego br. w Klubie 13 Muz.
Po raz kolejny amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności zainicjowało akcję protestacyjną. Tym razem sprzeciwia się sprzedaży przez sieć sklepów z zabawkami Toy R Us znanej gry okultystycznej Glow-in-the-Dark Ouija Board, polecanej dzieciom w wieku od 8 do 14 lat.
Odbywający się co roku 22 stycznia Marsz dla Życia stał się najważniejszym narodowym wydarzeniem pro-life. Wzięli w nim udział liderzy ruchów obrońców życia z całego kraju, którzy co roku przemierzają setki kilometrów, by dostać się do Waszyngtonu, aby ich głos był bardziej słyszalny. Także w tym roku dołączyły do nich tłumy Amerykanów, wypełniając główny deptak, ulice i chodniki, stanowiąc prawdziwe morze ludzi, które wielu szacowało na 300 tys. osób.
Dwa dni płonęły przed Kaplicą Objawień w Sanktuarium w Fatimie świece przywiezione przez przedstawicieli Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi z Polski w ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”. W poniedziałek 11 stycznia do Fatimy dotarła delegacja Instytutu im. ks. Piotra Skargi na czele której stał jego prezes Sławomir Olejniczak. Niestety, atak zimy wydłużył czas jazdy do Portugalii, tak że przywiezione świece trafiły na plac przed bazyliką Matki Bożej Różańcowej dopiero późnym wieczorem. Świece od polskich rodzin zapłonęły w Fatimie - film
Dzięki wsparciu Fundacji Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi ukazała się estońska wersja książki pt.: „W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?”. Po litewskim i łotewskim jest to kolejne wydanie tego kompendium wiedzy o homoseksualizmie w świetle doktryny katolickiej w Europie Środkowej.
We wtorek 25 listopada, we Wrocławiu został poświęcony nowy lokal Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Na kameralnej uroczystości otwarcia nowej siedziby zgromadziło się ok. 40 osób. Oprócz przedstawicieli Stowarzyszenia i Instytutu im. ks. Piotra Skargi obecna była wrocławska młodzież licealna i akademicka oraz zaproszeni goście.
Instytut im. Ks. Piotra Skargi – wzorem lat poprzednich - przyjmuje zamówienia i prowadzi wysyłkę kalendarza na 2010 rok „365 dni z Maryją”. Zawiera on zdjęcia pięknych polskich miejsc, autorstwa znanych krakowskich artystów-fotografików Stanisława i Piotra Markowskich. W każdą z fotografii – jak zawsze – wkomponowane jest oblicze Matki Bożej Fatimskiej.
„Fenomen zakonów rycerskich” oraz „Templariusze: reguła, historia, proces legenda” – to tematy wykładu wygłoszonego przez dr Mariana Małeckiego w ramach Akademii Niepoprawnej Politycznie, we wtorkowy wieczór w siedzibie Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie. Pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zabrał słuchaczy w pasjonującą podróż do Ziemi Świętej, ubogacając swoją prelekcję pokazem zdjęć wykonanych osobiście w miejscach wydarzeń, o których opowiadał.
... 
119
120
121
122
123
124
125
126
127
...