Ponad 400 osób zgromadziły wczoraj w Radomiu dwa pokazy filmów „The Soviet Story” oraz ”Fatima – orędzie tragedii czy nadziei?”, zorganizowane w ramach Klubu „Polonia Christiana”. Projekcje poprzedzone były wykładem prof. Mieczysława Ryby, kierownika Katedry Historii Systemów Politycznych XIX i XX w. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz członka kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.
Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, jako jedyna organizacja z Polski, został oficjalnym partnerem Światowego Kongresu Rodzin. W najnowszym biuletynie, tej międzynarodowej organizacji zajmującej się obroną i wspieraniem instytucji rodziny, została przedstawiona działalność krakowskiego Instytutu.
W środę, 10 marca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyło się spotkanie Klubu Polonia Christiana. Prelekcję zatytułowaną: „Relacje między Stolicą Apostolską a władzą komunistyczną Związku Radzieckiego od Benedykta XV do Jana XXIII" wygłosił ks. prof. Józef Krukowski, prawnik, wybitny kanonista i specjalista z zakresu stosunków państwo-Kościół.
25 lutego 2010 roku warszawska Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym przeprowadziła w lokalu przy ul. Nowogrodzkiej 44 spotkanie z dr Romanem Konikiem (Katedra Filozofii Estetyki Uniwersytetu Wrocławskiego). Tematem prelekcji był kryzys sztuki i architektury sakralnej spowodowany upadkiem sztuki współczesnej w ogóle oraz zanikiem sacrum.
Dzięki szczęśliwemu zdarzeniu udało mi się nawiedzić sanktuarium Matki Bożej z Quito w Ekwadorze. I zamiast zwiedzania wszystkich atrakcji turystycznych tej miejscowości, większość czasu spędziłem w zaułku jednej ulicy, gdzie - jak mi się wydaje – sporo dowiedziałem się o mieście i jego mieszkańcach. To szczęśliwe zdarzenie jest związane z pielgrzymką do Quito, zorganizowaną dla uczczenia 400. rocznicy objawienia się Matki Bożej Dobrego Zdarzenia w klauzurowym klasztorze koncepcjonistek, znajdującym się obok Pałacu Prezydenckiego w zabytkowej dzielnicy stolicy Ekwadoru.
Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym przy Instytucie im. Księdza Piotra Skargi działa już nie tylko w Krakowie, ale również w Warszawie i we Wrocławiu, gdzie ma swoje osobne oddziały. Liczne grupy złożone głównie ze studentów zbierają się w lokalach Krucjaty, by w katolickiej i konserwatywnej atmosferze dyskutować bieżące sprawy i zdobywać wiedzę oraz formację duchową niezbędną dla ludzi gotowych kształtować życie społeczne podług Bożej woli.
Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności, zaniepokojone zapowiedziami prezydenta Baracka Obamy, dążącego do zniesienia zakazu służby homoseksualistów w armii, wydało specjalne oświadczenie, w którym broni wprowadzonej w 1993 r. polityki „Don’t ask, don’t tell”. 
Estońską wersję książki pt.: „W obronie wyższych praw”. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?” przekazał parlamentarzystom Estonii, wszystkim ministrom, oraz burmistrzom dwóch największych miast tego kraju Tallina i Tartu, Valdis Grinsteins, przedstawiciel Fundacji Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Akcja, prowadzona przez IESiR wspólnie z estońskim Instytutem dla Kultury Życia (Stowarzyszenie św. Michała), związana jest z pracami rządu tego kraju nad projektem ustawy legalizującej związki homoseksualne.
... 
118
119
120
121
122
123
124
125
126
...