Kolejny raz prof. Mieczysław Ryba, w bogato ilustrowanym przykładami wystąpieniu, przedstawił historię polskiej tolerancji, zestawiając ją z zakłamanym obrazem prezentowanym współcześnie zarówno w świecie naukowym, jak i w szczególności w mediach. Tym razem spotkanie zatytułowane: ”Tradycje tolerancji w Polsce i jej wypaczony obraz” miało miejsce 14. lutego, w Skarżysku-Kamiennej.
31 stycznia w Sali Czarnej wrocławskiego Hotelu Tumskiego odbyła się konferencja zatytułowana „Kryzys elit - kryzys kultury”. Konferencja była jednoczesną inauguracją Klubu Czytelniczego „Polonia Christiana”.
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w otwartym konkursie fotograficznym na najlepsze zdjęcie do kalendarza „365 dni z Maryją” na rok 2014. Po bardzo udanej pierwszej edycji konkursu, która zaowocowała publikacją wielu wspaniałych zdjęć w kalendarzu na rok 2013, Instytut im. ks. Piotra Skargi postanowił powtórzyć inicjatywę. Powołane przez Instytut Jury wybierze zdjęcia, które zostaną zamieszczone w najbliższym kalendarzu.
W dniach 2-3 marca w Mokotowskim Domu Kultury „Centrum Łowicka” odbędą się kolejne Katolickie Dni Filmowe. W ich trakcie zaprezentowany zostanie film „Skarga” w reżyserii Jarosława Mańki.
W piątkowy wieczór  18. stycznia, w sali Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyło się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim. Znany polski pisarz i publicysta wygłosił wykład zatytułowany „Mity przeciwko Polsce”.
Łódź, to kolejne miasto, w którym odbyła się premiera filmu „Skarga” opowiadającego o życiu i duchowej działalności największego polskiego kaznodziei. 16. stycznia sala kinowa Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich wypełniła się po brzegi. Projekcję filmową poprzedziło wystąpienie Bpa Adama Lepy. Łódzki duchowny zwrócił uwagę na potrzebę miłości do Ojczyzny i Kościoła, której orędownikiem był ks. Piotr Skarga.
W najnowszym, 30. numerze magazynu „Polonia Christiana” podjęliśmy temat polskich powstań narodowych. Jerzy Wolak, w przewrotnie zatytułowanym artykule „Powstanie co miesiąc”, zastanawia się nad fenomenem naszej narodowej gotowości do rewolty. Autor dostrzega wręcz genetycznie wrodzoną ideologiczną schizofrenię narodu, z jednej strony przywiązanego do mocarstwowej tradycji, opartej na wartościach chrześcijańskich, z drugiej nieustannie gotowego do stawiania czynnego oporu i sprzeciwiania się władzy, jak i jej nakazom, konspiracji, a nawet rewolucji. O ile teza Wolaka jest czytelnikom dość dobrze znana, jego wnioskowanie zdaje się być świeżym spojrzeniem na paradoks polskiej gotowości powstańczej.
Prawie 300 osobowa grupa młodzieży wzięła w piątkowy wieczór ( 21.12.2012 ) udział w kolejnym spotkaniu Kuźni Młodych, organizowanym cyklicznie w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Przedświąteczne spotkanie w pisuje się w rozwijany od dłuższego czasu projekt angażowania radomskiej młodzieży w życie lokalnej wspólnoty chrześcijan.
... 
116
117
118
119
120
121
122
123
124
...