Podobnie jak w latach poprzednich pod koniec roku w Instytucie im. Ks. Piotra Skargi trwa przyjmowanie zamówień i wysyłka najnowszego kalendarza na rok 2007 - "365 dni z Maryją".
"Różaniec Twoja obroną" - to hasło nowej kampanii, w ramach której Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi rozprowadza książkę Antonio A. Borellego pt. "Różaniec. Ratunek dla świata". Do końca roku zamierzamy rozesłać ok. 5 mln ulotek, przy pomocy których będzie można zamówić książkę.
"Prawo własności fundamentem porządku społecznego i rozwoju cywilizacji" - pod takim hasłem odbywał się tegoroczny, już trzeci z kolei, Kongres Konserwatywny w Krakowie, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.
W dniach od 21 do 26 sierpnia 2006 r. niemieckie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności zorganizowało pielgrzymkę z figurą Matki Boskiej Fatimskiej na Litwę. Podobne peregrynacje, zwane karawanami, wyruszają na tereny państw byłego ZSRR już od kilkunastu lat. W tegorocznej pielgrzymce, podobnie jak w dwóch poprzednich, wzięli również udział przedstawiciele SKCh im. ks. Piotra Skargi, Krucjaty - Młodzi w Życiu Publicznym oraz grupa Białorusinów.
Po raz szósty już odbył się Letni Uniwersytet Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP), który zgromadził młodych katolików z całego niemal świata w północnobawarskim Zamku Lőwenstein w Kleinheubach, należącym do księcia Alojzego Konstantego von Lőwenstein. Motywem przewodnim tegorocznych spotkań były: "Wyzwania dla walczących katolików w neopogańskim świecie".
JE Ks. Kard. Jorge A. Medina Estévez, emerytowany prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów poświęcił dom formacyjny Federacji Pro Europa Christiana, której członkiem jest m.in. Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Ksiądz Kardynał odwiedził dom Federacji podczas swojej dwudniowej wizyty, której celem było przewodniczenie uroczystej inauguracji nowej placówki.
W niedzielę 4 czerwca ulicami Warszawy przeszedł pierwszy "Marsz dla Życia i Rodziny". Przy dźwiękach muzyki marszowej granej przez orkiestrę z Wyszkowa ponad 2000 osób, głównie młodych ludzi, przeszło Traktem Królewskim na Plac Teatralny wyrażając tym swoje przywiązanie do wartości rodzinnych oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
- Afryka ginie. Jest jak otwarta rana - mówił dr Roman Konik, historyk i publicysta, na spotkaniu pt. "Czarna apokalipsa, czyli kłamstwo dekolonizacji", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi i Krucjatę - Młodzi w Życiu Publicznym w krakowskim Domu Polonii 29 maja 2006 r. Dr Roman Konik wiele lat spędził w Afryce, zna więc sytuację Czarnego Kontynentu od wewnątrz.
... 
149
150
151
152
153
154
155
156
157
...