Siódmy już raz odbył się Letni Uniwersytet Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP), który w austriackim Gaming zgromadził młodych katolików z kilkunastu krajów. Tematem przewodnim spotkań stała się "Katolicka waleczność w społeczeństwie doczesnym".
Jest już polskie wydanie książki "W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?". Wydawcą polskiej edycji tego opracowania, przygotowanego przez Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności, jest SKCh im. Ks. Piotra Skargi.
Na Łotwie ukazała się książka "W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?". JE Ks. Kard. Janis Pujats, Arcybiskup Metropolita Rygi skierował list do Instytutu im. Ks. Piotra Skargi, w którym podziękował za pomoc w przygotowaniu i wydaniu tej publikacji. Ksiądz kardynał zaopatrzył książkę swoim wstępem i polecił jej rozpowszechnianie na Łotwie.
W niedzielę 20 maja blisko 4 tys. osób przeszło ulicami Warszawy w ramach drugiego Marszu dla Życia i Rodziny.
W niedzielę 20 maja ulicami Warszawy przejdzie - z inicjatywy Fundacji Pro oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi - II Marsz dla Życia i Rodziny. Wyruszy o godz. 12.30 spod Sejmu i przejdzie Traktem Królewskim do Rynku Nowego Miasta. Zeszłoroczny Marsz zgromadził ponad 2 tys. osób - głównie rodziny z dziećmi i przedstawicieli organizacji pozarządowych. W tym roku organizatorzy spodziewają się znacznie wyższej frekwencji. Swoją obecność zapowiedzieli reprezentanci organizacji prorodzinnych z całego świata.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im ks. Piotra Skargi zorganizowało kolejną akcję plakatową pod hasłem: STOP PROMOCJI HOMOSEKSUALIZMU W KRAKOWIE. Kampania SKCh związana jest z zaplanowanym na 21 kwietnia marszem homoseksualistów ulicami Starego Miasta w Krakowie, który ma być głównym punktem programu tzw. Dni Kultury Lesbijsko-Gejowskiej.
Wszyscy mamy w pamięci niezłomną postawę Ojca Świętego Jana Pawła II, który wielokrotnie stawał w obronie prawa człowieka do życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Wystarczy wspomnieć słowa tego wielkiego Polaka, które wypowiedział na Jasnej Górze w dniu 15 sierpnia 1991 r.
W krakowskim Domu Polonii odbyła się prelekcja znanego publicysty konserwatywnego i profesora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dr. hab. Jacka Bartyzela, pt. "Konserwatysta wobec demokracji".
... 
148
149
150
151
152
153
154
155
156
...