„Wychowanie seksualne – edukacja czy cios w rodzinę?” – pod takim tytułem odbyła się 18 listopada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniu edukacji seksualnej.
W dniach 19 i 20 listopada przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili Chełm i Zamość, aby tam spotkać się z przyjaciółmi i darczyńcami Instytutu. Podczas spotkań zaprezentowano film o Objawieniach Matki Bożej w Fatimie oraz pokaz multimedialny o działalności Instytutu.
Ponad 100 osób manifestowało w piątek, 7 listopada, w południe przed ambasadą Indii w Warszawie w obronie prześladowanych w tym kraju wyznawców Chrystusa. Organizatorzy pikiety przekazali ambasadorowi Indii C.M. Bhandari list, w którym przypominają pogromy chrześcijan do jakich dochodziło w ostatnich trzech miesiącach oraz domagają się od władz ukarania winnych zbrodni i zadośćuczynienia poszkodowanym. Wezwali także do bojkotu indyjskich towarów, by zwrócić uwagę władz Indii na problem prześladowań chrześcijan.
"Dość mordowania chrześcijan w Indiach!" – pikietę pod tym hasłem organizują Społeczny Komitet "Solidarni z prześladowanymi w Indiach", Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz Krucjata Młodzi w Życiu Publicznym.
W dniu 23 października 2008 r. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi wraz z Fundacją PAFERE zorganizowało w Krakowskiej siedzibie SKCh wykład prof. Michała Wojciechowskiego pt. „Etyczne źródła obecnego kryzysu gospodarczego”.
W sobotę 11 października 2008 r. w Krakowie odbył się V Kongres Konserwatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Jego hasło brzmiało „Katolicy wobec rewolucji w kulturze i obyczajach”. Swoje wykłady wygłosili: prof. Ryszard Legutko, filozof i publicysta; dr Nelson Fragelli z francuskiego stowarzyszenia Droit de Naitre (Prawo do Narodzin); historyk prof. Grzegorz Kucharczyk oraz wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dr Mieczysław Ryba. W Kongresie wzięło udział ok. 140 osób.
W dniach od 28 sierpnia do 5 września 2008 roku odbyła się coroczna peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej po ziemi litewskiej, zorganizowana przez Stowarzyszenia TFP. Po raz kolejny w tradycyjnej karawanie uczestniczyła delegacja SKCh im. Ks. Piotra Skargi z Polski, pełniąc rolę straży Matki Bożej.
W sobotę, 13 września – w rocznicę V objawienia Matki Bożej Fatimskiej – odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi przy ul. Augustiańskiej w Krakowie. Budynek został poświęcony przez księdza prałata Rudolpha Michaela Schmitza, wikariusza generalnego Instytutu Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana, który przybył na tę uroczystość z Włoch.
... 
145
146
147
148
149
150
151
152
153
...