Instytut im. Ks. Piotra Skargi – wzorem lat poprzednich - przyjmuje zamówienia i prowadzi wysyłkę kalendarza na 2010 rok „365 dni z Maryją”. Zawiera on zdjęcia pięknych polskich miejsc, autorstwa znanych krakowskich artystów-fotografików Stanisława i Piotra Markowskich. W każdą z fotografii – jak zawsze – wkomponowane jest oblicze Matki Bożej Fatimskiej.
„Fenomen zakonów rycerskich” oraz „Templariusze: reguła, historia, proces legenda” – to tematy wykładu wygłoszonego przez dr Mariana Małeckiego w ramach Akademii Niepoprawnej Politycznie, we wtorkowy wieczór w siedzibie Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie. Pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zabrał słuchaczy w pasjonującą podróż do Ziemi Świętej, ubogacając swoją prelekcję pokazem zdjęć wykonanych osobiście w miejscach wydarzeń, o których opowiadał.
Prof. Grzegorz Kucharczyk rozpoczął we wtorek, 27 października, nowy cykl wykładów, w ramach Akademii Niepoprawnej Politycznie, pt: Krzyżowcy - Wojsko Chrystusa. Prawdziwa historia krucjat. Temat prelekcji brzmiał: Krucjaty – zbrojne pielgrzymki i ich duchowość. Kościół dojrzewał do idei zbrojnej pielgrzymki do Grobu Pańskiego przez kilka wieków. Była ona odpowiedzią na falę agresji ze strony islamu.
„Solidarni z Hiszpanami w obronie ludzkiego życia” pod takim hasłem polscy obrońcy życia demonstrowali 17 października pod ambasadą Królestwa Hiszpanii w Warszawie. Pikietę, która zgromadziła kilkadziesiąt osób, zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia (PFROŻ). Uczestnicy pikiety chcieli w ten sposób wyrazić poparcie dla uczestników wielkiego marszu antyaborcyjnego, który przeszedł w tym samym dniu ulicami Madrytu.
"Bilans ostatniego dwudziestolecia (1989-2009) – katolicy wobec przemian społeczno-politycznych” - pod takim hasłem obradował w sobotę, 10 października w Krakowie VI Kongres Konserwatywny. Na zaproszenie organizatora Kongresu – Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi – wykłady wygłosili w tym roku Mathias von Gersdorff, prof. Andrzej Nowak, Julio Loredo oraz prof. Grzegorz Kucharczyk. Ważnym punktem spotkania była projekcja wstrząsającego filmu „The Soviet Story”, dokumentu wykazującego bliźniacze podobieństwo dwóch zbrodniczych lewicowych systemów politycznych XX wieku: komunizmu i nazizmu. W Kongresie wzięło udział blisko 150 osób, w tym goście z zagranicy – członkowie siostrzanych Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP).
Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi był jednym ze sponsorów międzynarodowej konferencji „NaProTechnology®-Lublin 2009”. Impreza, która w dniach 12-13 września zgromadziła ok. 300 osób, w tym 140 lekarzy, miała duże znaczenie dla propagowania tej naturalnej metody walki z bezpłodnością i obalenia mitów jakoby była ona nienaukową, rozpowszechnianych przez ludzi i instytucje czerpiące korzyści z niemoralnych, wiążących się często ze śmiercią dzieci w embrionalnym stadium życia, metod zapładniania.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi protestowało przeciwko uchwalonej w maju przez Sejm RP wersji nowej ustawy medialnej, w którym pominięto zapis o poszanowaniu chrześcijańskiego systemu wartości i umacnianiu rodziny, a w zamian umieszczono zakaz dyskryminacji ze względu na tzw. orientację seksualną. Protest odniósł skutek. W ostatecznej wersji przyjętej przez Sejm w czerwcu przywrócono zapis zobowiązujący media do przestrzegania wartości chrześcijańskich oraz pominięto fragment wyróżniający "orientację seksualną" jako znajdującą się pod szczególną ochroną prawa.
Już po raz drugi darczyńcy Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi odwiedzili jego krakowską siedzibę. W dniach 27-30 lipca w ramach Dni Otwartych kolejna grupa osób, dzięki ofiarności których dokonano kapitalnego remontu siedziby Instytutu, spotkała się z jego zarządem, pracownikami i wolontariuszami.
... 
143
144
145
146
147
148
149
150
151
...