Już ponad dwustu samorządowców przyłączyło się do akcji Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi przeciwko przyjętej przez Sejm RP nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Protest podpisali m.in. prezydenci Rybnika, Przemyśla, Kielc, Głogowa, Bydgoszczy, Stalowej Woli i Świdnicy. „To właśnie samorządy lokalne mają stworzyć i finansować system inwigilacji rodzin na swoim terenie, a władze państwowe jak Piłat umyły ręce od odpowiedzialności za jej wykonanie, przerzucając w ten sposób niezadowolenie społeczne na władze samorządowe” – podkreśla prezes Stowarzyszenia Sławomir Olejniczak, w liście do władz samorządowych. SKCH zobowiązało się zebrać podpisane protesty i złożyć je na ręce Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.
W dniach 13 i 14 października br. przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi odwiedzili Trójmiasto. W spotkaniu w Gdańsku wzięło udział ok. 130 darczyńców i sympatyków Instytutu. Dzień później w Gdyni z delegacją Instytutu spotkało się ok. 140 osób.
Amerykańskie Stowarzyszeniu Obrony Tradycji Rodziny i Własności od czterech lat organizuje akcje odmawiania modlitwy różańcowej w miejscach publicznych. W dniu 16 października br. ponad 150 tys. katolików modliło się na różańcu w tym samym czasie w różnych częściach Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy idea zorganizowania Krucjaty Różańcowej pojawiła się w 2007 r., z okazji 90-lecia tzw. cudu słońca, związanego z objawieniami fatimskimi i od tego czasu jest realizowana przez grupę inicjatywną TFP America Needs Fatima.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi zaapelowało do władz samorządowych o wyrażenie sprzeciwu wobec przyjętej przez Sejm RP nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawodawca zobowiązał samorządy lokalne do wykonania tej niezwykle szkodliwej społecznie antyrodzinnej ustawy. Do akcji przyłączyło się dotąd 176 samorządowców sprzeciwiających się ustawie. Protest podpisało 6 prezydentów miast: Przemyśla, Kielc, Głogowa, Bydgoszczy, Stalowej Woli i Świdnicy oraz 125 wójtów i 45 burmistrzów. Akcja wciąż trwa, a apele napływają do Stowarzyszenia, które zobowiązało się do przekazania ich na ręce Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.
W sobotę, 9 października odbył się w Krakowie VII Kongres Konserwatywny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Zapraszamy do galerii zdjęć
– Miejmy odwagę i siłę aby rzeczywiście świadczyć o Panu Jezusie i o prawdzie chrześcijańskiej w coraz bardziej zrelatywizowanym społeczeństwie – apelował Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, otwierając VII Kongres Konserwatywny w Krakowie. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Dyktatura relatywizmu. Czy stoimy wobec nowych prześladowań chrześcijan?”. Swoje wykłady podczas sobotniego Kongresu wygłosili: prof. Roberto de Mattei, siostra Michaela Pawlik OP, prof. Grzegorz Kucharczyk oraz Jose Antonio Ureta.
Wczoraj, 27 września obchodziliśmy 398 rocznicę śmierci Księdza Piotra Skargi – Patrona Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej. Z tej okazji delegacja obu organizacji, jak co roku, złożyła kwiaty przed pomnikiem na placu św. Barbary w Krakowie i w Krypcie Kościała św. Piotra i Pawła, a także modliła się przed trumną tego zasłużonego dla Kościoła i Polski Jezuity.
Czyniąc zadość pięknej tradycji, wolontariusze SKCh im. Ks. Piotra Skargi a zarazem członkowie Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym i Sekcji Rycerskiej Lepanto jak co roku wzięli udział w letniej karawanie TFP na Litwie, propagując orędzie Matki Bożej Fatimskiej i biorąc udział w obchodach 20. rocznicy odzyskania niepodległości przez ten kraj.
... 
139
140
141
142
143
144
145
146
147
...