W ramach propagowania orędzia Matki Bożej przekazanego ludzkości w Fatimie za pośrednictwem trojga małych pastuszków Instytut im. Ks. Piotra Skargi przesłał do ponad 228 tysięcy polskich domów niewielkie świece. Korespondenci Instytutu, którzy włączyli się do tej akcji, zyskali możliwość przekazania wraz ze świecami własnych intencji modlitewnych. Zostaną one przedstawione Matce Bożej oraz błogosławionym Hiacyncie i Franciszkowi w sanktuarium – w miejscu, gdzie Maryja objawiła się w 1917 r. Z odesłanych przez korespondentów świec zostaną wytopione znacznie większe, które zapłoną przed fatimską Kaplicą Objawień.
Pod hasłem „W kryzysie stawiam na rodzinę” w niedzielę 31 maja ulicami Warszawy przemaszerowało ponad 3 tysiące osób. Pomimo szalejącej burzy, w strugach ulewnego deszczu, uczestnicy czwartego już dorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, wyrazili swoje poparcie dla wartości rodzinnych i poszanowanie prawa każdej osoby do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W marszu wzięli udział także przedstawiciele Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji oraz goście ze Słowacji i Ukrainy.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi otrzymało odpowiedź z Ministerstwa Edukacji Narodowej na list wyrażający zaniepokojenie zapowiadaną przez Kampanię Przeciw Homofobii akcję przeprowadzania na terenie szkół specjalnych szkoleń o homoseksualizmie dla nauczycieli. 
W ostatnich dniach na ulicach Krakowa pojawiły się charakterystyczne żółte plakaty będące wyrazem zaniepokojenia osób działających w Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi – autorów akcji plakatowej oraz milczącej większości obywateli Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa akcjami organizowanymi przez grupy promujące homoseksualizm. Plakat ostrzega przed zapowiadanym na 16 maja Marszem Tolerancji.
Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza na inaugurację AKADEMII NIEPOPRAWNEJ POLITYCZNIE. Celem tej nowej inicjatywy Instytutu jest odkłamywanie oraz uzupełnianie wiadomości, które z powodów poprawności politycznej oraz rozmaitych manipulacji są przemilczane czy też przedstawiane nieobiektywnie. Inauguracyjny cykl wykładów postanowiliśmy poświęcić tematowi, który jest szczególnie tendencyjnie prezentowany – Inkwizycji. Prelekcje na temat Święta Inkwizycja i jej czarna legenda wygłosi dr Roman Konik, filozof i publicysta, pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego.
Od połowy stycznia 2009 r. przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi odbyli szereg spotkań z korespondentami w kolejnych miejscowościach na terenie Polski. Łącznie odwiedzili trzynaście miast.
Dwie orientacje: izolacjonistyczna, polegająca na odizolowaniu się od Europy, z której „może przyjść samo zło” oraz druga ofensywna – „zdobądźmy Europę, wyzwólmy Europę, nawróćmy Europę na nasz porządek, podporządkujmy sobie Europę” – występują w każdej epoce dziejów Rosji – podkreśla historyk, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzej Nowak. Sowietolog, publicysta konserwatywny i redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”, był gościem spotkania zatytułowanego „Rosja – konfrontacja z Zachodem”, zorganizowanego w Krakowie, w poniedziałek, 9 marca przez Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Zobacz film
Instytut im. ks. Piotra Skargi wydał, wzorem lat ubiegłych, kalendarz "365 dni z Maryją". Publikacja zawiera piękne, kolorowe zdjęcia autorstwa krakowskich artystów-fotografików Stanisława i Piotra Markowskich.
... 
144
145
146
147
148
149
150
151
152
...