Andrzej Sadowski: Polityka klimatyczna zabija Europę!

Pełen cykl dla samochodów elektrycznych – od produkcji, przez eksploatację i utylizację – okazuje się bardziej toksyczny dla środowiska niż w przypadku pojazdów spalinowych. Unijni politycy idą jednak w zaparte, budując coraz mniej innowacyjną i coraz bardziej socjalistyczną Europę – to jedna z konkluzji debaty pt. „Kryzys gospodarczy – prawdziwe przyczyny”, która została przeprowadzona 10 listopada w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu wypowiedzi uczestnika debaty – prezydenta Centrum im. Adama Smitha Andrzeja Sadowskiego.

Zmianę polityki unijnej w kierunku tzw. polityki klimatycznej należy odczytywać jako narodzenie się nowej, świeckiej religii – zauważa założyciel i prezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski. „W 2010 roku Unia Europejska porzuciła Strategię Lizbońską. Strategia ta była ostatnią próbą skierowania UE na tory konkurencyjne w stosunku do USA. Gdyby ją kontynuowano, Unia Europejska w dekadę miałaby się stać miejscem bardziej konkurencyjnym i bardziej gospodarczo rozwiniętym niż państwa zjednoczonej Ameryki Północnej – notabene błędnie nazywanych w Polsce stanami. Jako że nie przyjęto tej Strategii, alternatywą dla niej uczyniono zapowiedź wyjęcia Unii Europejskiej z różnych międzynarodowych wskaźników i zaproponuje się dla naszego kontynentu zupełnie nowe rozwiązania. I z tym mamy do czynienia” – mówi Andrzej Sadowski.

„Wszelkie badania wskazują, że technologia elektryczna jest niezwykle szkodliwa wobec technologii spalinowej. Zrobiono testy porównujące pełen cykl produkcyjno-eksploatacyjny i utylizacyjny znanych marek samochodowych (spalinowych i elektrycznych). Wynika z nich, że produkcja, eksploatacja i utylizacja samochodu elektrycznego jest o wiele bardziej groźna dla środowiska naturalnego. Trudno sobie wyobrazić, aby realizacja wszystkich tych zapowiedzi o likwidacji samochodów spalinowych miała miejsce, szczególnie dlatego, iż technologia produkcji tych ostatnich tak idzie do przodu, że auta spalinowe będą mniej emisyjne niż elektryczne” – konkluduje prelegent panelu #Gospodarka, który odbył się podczas Tygodnia Życia i Wolności 2022.

Pod tym linkiem dostępne są pełne wersje nagrań z transmisji poszczególnych paneli w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022, w tym także debaty, w której wystąpił Andrzej Sadowski. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i udostępniania.

PiotrSkarga.pl

Zapraszamy do obejrzenia prelekcji poświęconej życiu świętego Franciszka. To niezwykła podróż przez bogactwa, podróże i wreszcie osobistą autorefleksję duchową i w konsekwencji nawrócenie do roli biedaczyny z Asyżu i założyciela wielkiego zakonu. O. Andrzej Zając OFMConv był gościem krakowskiego Klubu "Polonia Christiana".
O problemach wynikających z procesu synodalnego i wprowadzanych przy jego okazji zmianach, coraz bardziej zagrażających spójności i przyszłości Kościoła, mówił red. Paweł Chmielewski (PCh24.pl/PCh24TV). Zapraszamy do obejrzenia jego prelekcji wygłoszonej w czasie spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie 22 czerwca 2023 roku.
W naszym cyklu krótkich rozmów z Prezesem Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi tym razem nawiązujemy do modelu funkcjonowania Stowarzyszenia i zarazem problemów, jakie napotykają te środowiska, które łatwe i szybkie zyski przedkładają nad własną niezależność. Dlaczego środowiska katolickie powinny działać samodzielnie, bez szukania pomocy ze strony rządu lub międzynarodowych korporacji – o tym właśnie mówi Prezes Sławomir Olejniczak.
Czym jest śmierć i dlaczego współczesna kultura z bylejakością obchodzi się z tym pojęciem? A przecież jej bezpośrednie doświadczenie, które w odniesieniu do bliskiej osoby każdy z nas mógł już przebyć, daje dużo więcej niż dziesiątki przeczytanych w tym temacie książek. Z problemem śmierci, a szczególnie z jego rozumieniem po katolicku, zmierzył się gość krakowskiego Klubu PCh ojciec Bolesław Słota.
Prezentujemy Państwu pełną wersję szokującego dokumentu autorstwa reżysera PCh24TV Łukasza Korzeniowskiego. "Czy nadchodzi zielony komunizm?" to wizja dystopijnej przyszłości, która zaczyna spełniać się na naszych oczach. Ta "zielona" rewolucja ma dotyczyć każdego z nas - dotychczasowe życie ma odejść w zapomnienie.