Andrzej Sadowski: Polityka klimatyczna zabija Europę!

Pełen cykl dla samochodów elektrycznych – od produkcji, przez eksploatację i utylizację – okazuje się bardziej toksyczny dla środowiska niż w przypadku pojazdów spalinowych. Unijni politycy idą jednak w zaparte, budując coraz mniej innowacyjną i coraz bardziej socjalistyczną Europę – to jedna z konkluzji debaty pt. „Kryzys gospodarczy – prawdziwe przyczyny”, która została przeprowadzona 10 listopada w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu wypowiedzi uczestnika debaty – prezydenta Centrum im. Adama Smitha Andrzeja Sadowskiego.

Zmianę polityki unijnej w kierunku tzw. polityki klimatycznej należy odczytywać jako narodzenie się nowej, świeckiej religii – zauważa założyciel i prezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski. „W 2010 roku Unia Europejska porzuciła Strategię Lizbońską. Strategia ta była ostatnią próbą skierowania UE na tory konkurencyjne w stosunku do USA. Gdyby ją kontynuowano, Unia Europejska w dekadę miałaby się stać miejscem bardziej konkurencyjnym i bardziej gospodarczo rozwiniętym niż państwa zjednoczonej Ameryki Północnej – notabene błędnie nazywanych w Polsce stanami. Jako że nie przyjęto tej Strategii, alternatywą dla niej uczyniono zapowiedź wyjęcia Unii Europejskiej z różnych międzynarodowych wskaźników i zaproponuje się dla naszego kontynentu zupełnie nowe rozwiązania. I z tym mamy do czynienia” – mówi Andrzej Sadowski.

„Wszelkie badania wskazują, że technologia elektryczna jest niezwykle szkodliwa wobec technologii spalinowej. Zrobiono testy porównujące pełen cykl produkcyjno-eksploatacyjny i utylizacyjny znanych marek samochodowych (spalinowych i elektrycznych). Wynika z nich, że produkcja, eksploatacja i utylizacja samochodu elektrycznego jest o wiele bardziej groźna dla środowiska naturalnego. Trudno sobie wyobrazić, aby realizacja wszystkich tych zapowiedzi o likwidacji samochodów spalinowych miała miejsce, szczególnie dlatego, iż technologia produkcji tych ostatnich tak idzie do przodu, że auta spalinowe będą mniej emisyjne niż elektryczne” – konkluduje prelegent panelu #Gospodarka, który odbył się podczas Tygodnia Życia i Wolności 2022.

Pod tym linkiem dostępne są pełne wersje nagrań z transmisji poszczególnych paneli w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022, w tym także debaty, w której wystąpił Andrzej Sadowski. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i udostępniania.

PiotrSkarga.pl

Prezentujemy Państwu drugą część naszego cyklu krótkich rozmów, w których diagnozujemy kondycję współczesnego świata oraz przybliżamy działania publiczne i kampanie, jakie w odpowiedzi na rozmaite kryzysy realizuje Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Naszym gościem jest Prezes Stowarzyszenia Sławomir Olejniczak. Tym razem opowiada on o konsekwencjach akcji pt. „Stop Komunii Świętej na rękę!”.
W dniu 23 listopada 2022 r. krakowska Rada Miasta jako pierwsza w Polsce przyjęła uchwałę ustanawiającą tzw. Strefę Czystego Transportu, tym samym wykluczając kilkaset tysięcy mieszkańców, których samochody nie będą spełniać arbitralnych norm emisji spalin. Kuriozów i wątpliwości związanych z tym niebezpiecznym precedensem jest więcej, o czym mówili przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi w czasie debaty nad projektem uchwały.
Oto scenariusz globalnego kryzysu ekonomiczno-społecznego, który pociągnie za sobą kryzys przywództwa politycznego i instytucjonalnego rządów narodowych. To wszystko, w otoczeniu silnych korporacji, stworzy pole do przejęcia gigantycznej władzy przez rząd światowy. Taka katastroficzna wizja przyszłości była jednym z punktów spornych w debacie pt. „Witajcie w nowym lepszym świecie” (prowadzenie: Witold Gadowski), która odbyła się w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022. Prezentujemy jedną z wypowiedzi mec. Jerzego Kwaśniewskiego (Ordo Iuris) w ramach debaty.
Zachęcamy do wysłuchania wyjątkowego fragmentu debaty pt. „Kościół jako strażnik wolności”, która została przeprowadzona 8 listopada w ramach Tygodnia Życia i Wolności 2022. Poniższy cytat, jak również nagranie wideo, to zapis wypowiedzi red. Pawła Lisickiego – szefa redakcji „Do Rzeczy” i stałego współpracownika mediów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.
Laicyzacja zachowań, moda na odżegnywanie się od wiary i uzurpowanie sobie prawa do życia według reguł własnych, dalekich od nauczania Kościoła to bolączka naszych czasów. Bardzo złym przykładem jest gdy taką drogą podążają duchowni. O tym, jak o. Wojciech Żmudziński SJ atakuje naszą wiarę opowiada Paweł Chmielewski w programie „Na straży”.