Zwierzchnik niemieckiego dystryktu Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, ks. Franz Schmidberger jest przekonany, że możliwe jest satysfakcjonujące rozwiązanie aktualnych problemów i pojednanie lefebrystów ze Stolicą Apostolską. Donosi o tym na portalu VaticanInsider, włoskiego dziennika "La Stampa", Andrea Tornielli.
We wtorek w Szczecinie abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński otworzył proces w sprawie domniemanego cudownego uzdrowienia za przyczyną Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Sprawa dotyczy kobiety, która zachorowała na raka tarczycy. Dzięki modlitwom za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia została całkowicie wyleczona z choroby.
Benedykt XVI zawierzył wszystkich Kubańczyków opiece Matki Bożej Miłosierdzia z El Cobre. Papież wezwał Kubańczyków, by budowali swe życie na Chrystusie, działali na rzecz sprawiedliwości, aby byli sługami miłosierdzia. - Niech nic i nikt nie odbiera wam wewnętrznej radości, tak charakterystycznej dla kubańskiej duszy - powiedział Benedykt XVI, na co zebrani odpowiedzieli oklaskami, śpiewem i radosnym machaniem chorągiewkami.
"Do celu nie zawsze idzie się prosto" - takie hasło towarzyszyć będzie tegorocznym uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, jaka w nocy 30 marca przejdzie z Krakowa (początek godz. 20 Kościół pw. św. Józefa) do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy uczestników trwają do 27 marca.
Przy szpitalu w Goleniowie otwarto dziś Okno Życia. To trzeci taki punkt w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej po Szczecinie i Stargardzie Szczecińskim. Do tej pory odnaleziono w nich dwie dziewczynki, obie w Szczecinie.
- Kościół na Kubie wciąż nie ma wielkich możliwości działania. Brak mu podstawowych środków, szkół, szpitali i innych instytucji. Ale i tak robi wiele i Kubańczycy potrafią to docenić ? uważa abp Angelo Becciu, były nuncjusz apostolski w tym kraju, który towarzyszy Papieżowi w jego podróży. 
W poniedziałek po południu ponad sto osób pikietowało przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej, domagając się odwołania rozporządzenia, drastycznie redukującego nauczanie historii w liceach. Protestujący wzywali minister edukacji Krystynę Szumilas, by odwiedziła głodujących w obronie nauczania historii - działaczy pierwszej "Solidarności" w Krakowie.
- Tydzień na rzecz Życia to cykl debat skupionych wokół problematyki ochrony życia ludzkiego w polityce Unii Europejskiej - opieka paliatywna, walka z rakiem, wykorzystywanie komórek macierzystych w badaniach i terapii, w końcu zaangażowanie UE w promocję aborcji na świecie - wyjaśnia polski eurodeputowany Konrad Szymański z Prawa i Sprawiedliwości, jeden z organizatorów przedsięwzięcia. Oprócz debat odbędzie się europejskie spotkanie organizacji pozarządowych, zajmujących się podobną problematyką.
W poniedziałek w Krakowie odbędzie się akcja obywatelska "Odwiedźmy głodujących! Niech czują, że nie są sami". - To będzie nasz gest solidarności z głodującymi w sprawie skandalicznego rugowania historii z polskich szkół! - mówią organizatorzy akcji. - Musimy okazać im wsparcie - apelują.
 Już po raz czwarty ulicami Radomia przemaszerowały setki osób, którym nie jest obojętne życie dzieci poczętych. Marsz współorganizowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.  
... 
21
22
23
24
25
26
27
28
29
...